Śląsk rozgromił piłkarzy niemieckiej szóstej ligi

Na zakończenie zgrupowania w Niemczech Śląsk wysoko, bo aż 8:0, wygrał z Gelb-Weiß Görlitz. Rywalem wrocławian była amatorska drużyna występująca w szóstej lidze niemieckiej.
Był to czwarty, ostatni, mecz sparingowy, jaki wrocławianie rozegrali podczas tygodniowego zgrupowania w Niemczech. Tym razem trener Ryszard Tarasiewicz zdecydował się zmienić ustawienie zespołu i zagrał systemem 1-4-4-2. Przeciwnik nie był zbyt wymagający, więc wygrana przyszła zespołowi Śląska stosunkowo łatwo. Prowadzenie dla Śląska już w 1. minucie gry uzyskał Waldemar Sobota, a później wrocławianie szybko zdobywali kolejne bramki

Przypomnijmy, że we wcześniejszych sparingach Śląsk przegrał z czeskim zespołem FK Teplice 0:5 i niemieckim Hallescher FC 0:1 oraz zremisował z Dynamem Drezno 0:0. Po powrocie do Polski piłkarze Śląska będą trenowali na własnych obiektach, a później wyjadą na drugie zgrupowanie do Chorwacji.

Niestety, podczas zgrupowania kontuzji mięśnia dwugłowego doznał obrońca Krzysztof Wołczek, który przez miesiąc będzie wyłączony z gry. Śląsk Wrocław - Gelb-Weiß Görlitz 8:0 (5:0) Bramki: Diaz i Gikiewicz po 2, Sobota, Kaźmierczak, Celeban i Więzik po 1. Śląsk: Kelemen - Celeban, Łukasiewicz, Fojut, Spahić - Gancarczyk, Kaźmierczak, Mila, Sobota - Diaz, Sotirović. Po przerwie: Kaczmarek - Socha, Pawelec, Łukasiewicz, Szuszkiewicz - Szewczuk, Ulatowski, Dudek, Ćwielong - Gikiewicz, Więzik.