Piłkarze Śląska jadą na zgrupowanie

Z Ormianinem Robertem Arzumanjana, ale bez Serba Marko Krasicia, Śląsk wyjedzie w poniedziałek na pierwsze zgrupowanie przed rundą wiosenną. W Spale wrocławianie trenować będą także bez Krzysztofa Ulatowskiego, który po ośmiu i pół roku odchodzi z klubu.
Ulatowski wraz z Kamilem Bilińskim i Krzysztofem Kaczmarkiem prawdopodobnie zostanie wypożyczony do I-ligowego MKS-u Kluczbork. Odejście 31-letniego pomocnika niespodzianką nie jest, bo zawodnik od dłuższego czasu nie grał w podstawowym składzie drużyny, a w tym sezonie wystąpił tylko w przegranym spotkaniu pucharowym z Legią Warszawa. Co ciekawe bez Ulatowskiego w Śląsku zostanie już tylko dwóch graczy, którzy awansowali ze Śląskiem z III ligi do ekstraklasy - Dariusz Sztylka i Krzysztof Wołczek. Ten ostatni również jednak do Spały nie pojedzie, bo nadal przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

W związku z tym wrocławscy trenerzy szukają dla niego alternatywy i dlatego najpierw pozyskali Słoweńca Roka Elsnera, a na pierwsze zgrupowanie zabiorą także obrońcę Roberta Arzumanjana, który nadal będzie przez klub testowany. 25-letni reprezentant Armenii ma taką możliwość, bo zrobił na sztabie szkoleniowym niezłe wrażenie podczas przegranego 2:3 sparingu drużyny Młodej Ekstraklasy z czeskim FC Nachod.

W tym spotkaniu nieco słabiej wypadł z kolei Serb Marko Krasić i on już angażu w zespole w Oporowskiej na pewno nie dostanie.

- Arzumanjana będziemy nadal obserwować i zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Na obozie być może sprawdzimy jeszcze jakiś pojedynczych graczy, ale masowych testów nie należy się spodziewać. Teraz zależy nam na tym, by dobrze przygotować tych piłkarzy, których mamy - mówi drugi trener Śląska Marek Wleciałowski.

Wrocławianie na obozie w Spale mają mieć po dwa treningi dziennie, a większość zajęć poświęcona będzie pracy nad motoryką, siłą i szybkością. Oprócz tego na zgrupowaniu będą jednak także treningi piłkarskie i odprawy taktyczne.

- Piłki na pewno ze sobą zabierzemy, bo są one niezbędne na każdym etapie przygotowań. Na tym zgrupowaniu musimy jednak przede wszystkim położyć fundament pod dobrą dyspozycję fizyczną, bo ona pomoże nam potem skoncentrować się tylko na futbolu - dodaje Wleciałowski.

W Spale Śląsk trenował będzie do 26 stycznia, a w drodze powrotnej do Wrocławia drużyna rozegra pierwszy sparing. Przeciwnikiem podopiecznych trener Lenczyka będzie Zagłębie Sosnowiec.

Kadra Śląska na zgrupowanie w Spale: Bramkarze: Rafał Gikiewicz, Marian Kelemen. Obrońcy: Dawid Abramowicz, Robert Arzumanjan, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Tadeusz Socha, Amir Spahić. Pomocnicy: Piotr Ćwielong, Sebastian Dudek, Rok Elsner, Marek Gancarczyk, Przemysław Kaźmierczak, Łukasz Madej, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka, Antoni Łukasiewicz. Napastnicy: Cristian Omar Diaz, Łukasz Gikiewicz, Remigiusz Jezierski, Vuk Sotirović, Tomasz Szewczuk, Jakub Więzik.