Afera korupcyjna: były trener Śląska Wrocław zatrzymany

Grzegorz K., były szkoleniowiec Śląska Wrocław, został we wtorek zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymanie dotyczy kupowania meczów przez Śląsk w sezonie 2003/04.
Grzegorz K. został zatrzymany przez agentów CBA we wtorek w Dzierżoniowie. Tam prowadzony przez Grzegorza K. zespół MKS Kluczbork rozegrał mecz towarzyski z Górnikiem Zabrze. Szkoleniowiec został przewieziony do wrocławskiej prokuratury. Noc spędził w areszcie śledczym i dopiero dzisiaj zostanie przesłuchany. Wszystko wskazuje na to, że zostaną postawione mu zarzuty korupcyjne.

Zatrzymanie Grzegorza K. dotyczy czasów, kiedy był trenerem III-ligowego Śląska Wrocław. W sezonie 2003/04, gdy wrocławski zespół walczył o awans do II ligi, Śląsk miał ustawić niektóre mecze. W czasie śledztwa w piłkarskiej aferze korupcyjnej zeznawali tak niektórzy sędziowie piłkarscy, którzy mieli otrzymywać łapówki od przedstawicieli Śląska Wrocław.

Zeznania arbitrów dotyczyły m.in. meczów Śląska z Lechią Zielona Góra oraz Chrobrym Głogów. Jednak nie można wykluczyć, że w ciągu kilku lat śledztwa prokuratorzy zdobyli kolejne informacje dotyczące innych meczów. Wczoraj prokuratorzy prowadzący śledztwo odmawiali komentarza w sprawie zatrzymania Grzegorza K.