Śląsk wygrał z Zagłębiem Sosnowiec

Śląsk w pierwszym sparingu w przerwie zimowej wygrał z II-ligowym Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Bramki dla wrocławian strzelili: Vuk Sotirović, Piotr Ćwielong i Łukasz Madej, a w spotkaniu nie wystąpił Ormianin Robert Arzumanaj, który ostatecznie w drużynie nie zagra.
- Powodem rezygnacji z transferu Roberta były zmiana warunków pozyskania gracza oraz modyfikacja oczekiwań finansowych jego agenta. Nowa prowizja, jakiej w ostatnich dniach zażądał menedżer, przekraczała standardowe stawki. Ponadto, według informacji przekazanych przez agenta piłkarza, macierzysty klub Arzumanaja nie zgodził się na dalszy udział zawodnika w testach, które pierwotnie miały potrwać do sobotniego sparingu z FC Hradec Kralove - mówi rzecznik Śląska Michał Mazur.

Ormianin wrócił już więc do duńskiego Randers FC, a wrocławianie wczoraj wrócili z obozu przygotowawczego w Spale. W drodze do Wrocławia drużyna trenera Oresta Lenczyka zatrzymała się jednak w Kleszczowie pod Bełchatowem i tam zmierzyła się z II-ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszym sparingu tej zimy Śląsk zdecydowanie nad rywalami dominował, a szkoleniowiec zespołu często zmieniał jego ustawienie. W efekcie podczas meczu na prawej obronie wystąpili ofensywni dotąd: Piotr Ćwielong, Marek Gancarczyk i Tomasz Szewczuk, a w pomocy i defensywie zagrali Rok Elsner i Tadeusz Socha. Trener Lenczyk w meczu z sosnowiczanami dał również szansę pokazania się Robertowi Menzlowi i Michałowi Nowakowi, którzy do tej pory występowali w zespole Młodej Ekstraklasy.

Kolejny sparing wrocławianie rozegrają w czeskim Nachodzie, a ich przeciwnikiem będzie FC Hradec Kralove. 8 lutego Śląsk wyjeżdża na kolejne zgrupowanie przed rundą wiosenną, a tym razem drużyna pojedzie na Cypr.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Vuk Sotirović (25.), 2:0 Piotr Ćwielong (42.), 3:0 Łukasz Madej (74.) 3:1 Sebastian Stefański (86.)

Śląsk (I połowa): R.Gikiewicz - Ćwielong, Fojut, Menzel, Spahić - Gancarczyk, Kaźmierczak, Elsner, Mila - Sotirović, Jezierski Śląsk (II połowa): Kelemen -Socha (73. Nowak ), Elsner, Pawelec, Abramowicz - Sobota, Sztylka (73. Więzik), Dudek, Madej - Ł.Gikiewicz, Szewczuk