Piłkarze Śląsk Wrocław na Cyprze

Od wtorku piłkarze Śląska Wrocław przebywają na zgrupowaniu w cypryjskiej miejscowości Ayia Napa. Po kilku miesiącach przerwy na rehabilitację szansę na grę otrzymają wracający po kontuzjach Antoni Łukasiewicz i Cristian Diaz.
Ekipa Śląska wyleciała na Cypr we wtorek rano z Warszawy. Te przygotowania będą się różniły od tych, które Śląsk ma już za sobą. Drużyna Oresta Lenczyka przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła na początku stycznia. Po kilku dniach treningów na własnych obiektach wrocławianie udali się do Spały, gdzie kontynuowano pracę nad siłą, motoryką i szybkością. W cypryjskiej miejscowości Ayia Napa szkoleniowcy najwięcej czasu zamierzają poświęcić na zgrywanie drużyny.

- Na pewno zajęcia nie będą tak intensywne jak do tej pory, głównie ze względu na liczbę sparingów, które mamy do rozegrania. Podczas tego zgrupowania będzie więcej treningów czysto piłkarskich, które mają przełożyć się na zgranie drużyny. Oczywiście sparingi, które rozegramy, będą świetnym materiałem do analiz. Chcemy skupić się na wyciąganiu wniosków z tych spotkań - mówi drugi trener Śląska Marek Wleciałowski.

Na Cyprze Śląsk ma w planach rozegranie pięciu sparingów. W dotychczasowych grach kontrolnych wrocławianie nie przegrali żadnego spotkania - trzy wygrali i dwa zremisowali. W najbliższych dniach będą chcieli podtrzymać dobrą passę.

- Mecze sparingowe to zawsze jest pewien eksperyment, ale to nie znaczy, że wynik się nie liczy. W każdej grze treningowej wynik ma znaczenie. Każdy mecz musimy traktować poważnie, tym bardziej że do wznowienia rozgrywek pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie - tłumaczy asystent Oresta Lenczyka.

Wiele wskazuje na to, że na Cyprze szansę na grę dostaną w końcu Antoni Łukasiewicz i Cristian Diaz, którzy wracają po urazach.

- Dużo zależy od postawy samych graczy. Chcemy dać im szansę, ale nic na siłę. Na pewno nie zaryzykujemy zdrowia zawodników - zaznacza Wleciałowski.

W 25-osobowej kadrze zabrakło miejsca dla Krzysztofa Wołczka, który przechodzi rehabilitację po kontuzji. Na razie nie wiadomo, czy do trenującej na Cyprze drużyny dołączą nowi zawodnicy.

- Będziemy analizować każdy kolejny mecz. Wtedy dowiemy się, gdzie są nasze słabsze punkty. Będziemy przyglądać się, jak wygląda to na boisku. Jeżeli uznamy, że potrzebujemy wzmocnień, na pewno się za nimi rozejrzymy. Okienko transferowe otwarte jest do końca lutego - kończy Wleciałowski.

Na Cyprze Śląsk będzie przebywał do 19 lutego. Po powrocie do Wrocławia czeka drużynę jeszcze jeden sparing - z MKS-em Kluczbork. A 26 lutego wyjazdowym meczem z Jagiellonią Białystok wrocławianie wznowią rundę wiosenną.

Kadra Śląska na zgrupowanie:

Bramkarze: Rafał Gikiewicz, Marian Kelemen; obrońcy: Dawid Abramowicz, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Robert Menzel, Mariusz Pawelec, Tadeusz Socha, Amir Spahić; pomocnicy: Piotr Ćwielong, Sebastian Dudek, Rok Elsner, Marek Gancarczyk, Przemysław Kaźmierczak, Antoni Łukasiewicz, Łukasz Madej, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka; napastnicy: Cristian Omar Diaz, Łukasz Gikiewicz, Remigiusz Jezierski, Vuk Sotirović, Tomasz Szewczuk, Jakub Więzik.