Mrozy zatrzymały Śląsk. Mecz z Jagiellonią przełożony

Śląsk Wrocław nie zagra w sobotę w Białymstoku z Jagiellonią na inaugurację rundy wiosennej ekstraklasy. Z powodu wysokich mrozów mecz został przełożony na 8 marca
Taką decyzję podjęła w środę prowadząca rozgrywki Ekstraklasa S.A. Władze spółki w komunikacie napisały: "Po zapoznaniu się z aktualną sytuacją dotycząca warunków pogodowych w woj. podlaskim Departament Logistyki Rozgrywek postanowił przełożyć spotkanie 16. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław na dzień 8 marca 2011 roku (wtorek). Dokładna godzina spotkania zostanie podana w porozumieniu z partnerem medialnym. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie pozostałe spotkania 16. kolejki Ekstraklasy zostaną rozegrane zgodnie z planem".

Bezpośrednim powodem odwołania meczu Jagiellonii ze Śląskiem jest stan murawy boiska w Białymstoku. Po mrozach, które panowały w tym tygodniu przypomina ona bowiem bardziej beton niż zwykłą trawę. - Boisko jest fatalne. Gra na zmarzlinie nie miałaby nic wspólnego ze sportem - mówi prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

Rzecznik Śląska Michał Mazur komentuje: - Dla nas lepiej byłoby, gdyby spotkanie odbyło się w terminie. Jeśli jednak stan murawy ma zagrażać zdrowiu zawodników, to lepiej przełożyć mecz.

Pojedynek Śląska z liderem tabeli został już przełożony po raz drugi. W grudniu starcie obu drużyn nie odbyło się z powodu mrozu i śniegu.

Po decyzji Ekstraklasy S.A wiadomo już, że drużyna Oresta Lenczyka rundę wiosenną rozpocznie 4 marca meczem u siebie z ostatnią w tabeli Cracovią Kraków. Początek spotkania o godz. 17.45.