Kibice dostaną flagę za tysiące kapsli

600 kilogramów kapsli z butelek piwa Piast muszą zebrać kibice Śląska, aby od jego producenta dostać ogromną flagę na nowy stadion na Maślicach.
Oznacza to, że fani wrocławskiego klubu będą musieli wypić około 150 tys. litrów tego trunku. Na 600 kilogramów kapsli składa się bowiem 300 tys. sztuk. Na uzbieranie 600 kg fani Śląska mają trzy miesiące, a kapsle przynosić mogą już od inauguracyjnego spotkania z Cracovią. Wówczas po raz pierwszy kapsle zostaną zważone, a sponsor ogłosi, ile kilogramów zostało jeszcze do wypełnienia postawionego celu. Jeśli fani Śląska cel zrealizują, to dostaną od sponsora wielką flagę sektorową, która ma im służyć podczas meczów rozgrywanych już na ponadczterdziestotysięcznym stadionie na Maślicach. Flaga będzie miała wymiary sektora za bramką.

Wczoraj przedstawiciele Śląska poinformowali również o nowej kampanii wizerunkowej, która nosi tytuł: "Zostań twarzą Śląska Wrocław". Polega ona na tym, że kibice będą wysyłać do klubu swoje zdjęcia, a zwycięzcy konkursu trafią do materiałów promocyjnych Śląska przed otwarciem nowego stadionu. Aby zostać zakwalifikowanym do castingu, trzeba do 10 marca przesłać na adres twarze@slaskwroclaw.pl swoje dwa zdjęcia - jedno sylwetki i jedno twarzy. W treści e-maila trzeba podać także swoje imię, nazwisko i telefon.

- Zdjęcia obejrzymy, a potem skontaktujemy się z wybranymi osobami. Nasza akcja skierowana jest do wszystkich, ale szczególnie zachęcamy do udziału w niej całe rodziny. Dzięki temu będą one mogły uczestniczyć w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a później zobaczyć się na billboardach i plakatach związanych z klubem - mówi dyrektor marketingu Śląska Jacek Kubiak.