Koszykarski Śląsk wygrał w Warszawie

Pewne zwycięstwo w Warszawie odnieśli koszykarze ekstraklasowego Śląska Wrocław. Podopieczni Miodraga Rajkovića wygrali z beniaminkiem rozgrywek, AZS Politechniką Warszawa 87:74.
Tylko w pierwszej kwarcie gracze z Warszawy byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wrocławskim Śląskiem. Tą część gry drużyna ze stolicy Polski wygrała 30:22, a w pewnym momencie prowadziła nawet 12 punktami. W kolejnych minutach spotkania na parkiecie dominował już Śląsk, który do ataku poderwał rezerwowy gracz, Bartosz Diduszko.

Diduszko rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie na parkietach ekstraklasy. Obrońca Śląska zdobył 17 punktów, miał 4 zbiórki, 1 asystę i trafił 6 z 8 rzutów z gry.

Sześć punktów dorzucił Adam Wójcik i do przekroczenia granicy 10 tysięcy punktów zdobytych na parkietach ekstraklasy brakuje mu już tylko 62 punkty.

AZS Politechnika Warszawska - Śląsk Wrocław 74:87 (30:22, 11:27, 14:23, 19:15)

AZS: Nowakowski 14, Popiołek 5 (1), Pamuła 20 (2), Ponitka 7, Karwowski 12 (2) oraz Pełka 1, Kowalczyk 9 (1), Kucharek 0, Mokros 2, Kolowca 4, Nowicki 0

Śląsk: Skibniewski 8, Wójcik 6, Graham 15 (1), Vairogs 4, Bogavac 22 (1) oraz Koelner 0, Mladenović 0, Niedźwiedzki 6, Bochno 0, Diduszko 17 (1), Calhoun 9 (1), Buczak 0