Sport.pl

Pierwszy mecz o wszystko. Śląsk podejmuje Polpharmę

Pierwszy mecz z serii o wszystko zagrają już w sobotę koszykarze ekstraklasowego Śląska Wrocław. Najbliższym przeciwnikiem drużyny Miodraga Rajkovića będzie Polpharma Starogard Gdański.
- Przygotowujemy się spokojnie do kolejnego meczu i staramy się nie wybiegać za bardzo w przyszłość. Z pewnością fakt, że gramy trzy ostatnie spotkania u siebie jest dla nas korzystny. Wiemy, że w grę wchodzi tylko komplet punktów, gdyż chcemy znaleźć się w najlepszej szóstce - mówi skrzydłowy Śląska, Slavisa Bogavać.

Pomimo dobrych i bojowych nastrojów w drużynie, Śląsk stoi jednak pod ścianą. Każda porażka w trzech najbliższych meczach zaprzepaszcza szanse wrocławian na awans do najlepszej szóstki sezonu zasadniczego i pewny udział w play-off. Co więcej, nawet w przypadku trzech wygranych wrocławian, drużyna Miodraga Rajkovića nie może być pewna miejsca w szóstce. Do tego potrzeba jeszcze dwóch porażek Zastalu Zielona Góra.

Pierwszym przeciwnikiem Śląska w meczach o wszystko, będzie prowadzona przez Wojciecha Kamińskiego Polpharma. Starogardzianie wygrali w pierwszym spotkaniu tych drużyn dzięki świetnej grze Tony Weedena w końcówce meczu. Tego zawodnika w Polpharmie jednak już nie ma. Weeden kilkanaście dni temu podpisał kontrakt z włoskim Varese i zrezygnował z gry w Polsce.

- Skład Polpharmy nieco zmienił się przez kilka ostatnich tygodni, ale nie zmienia to jednak faktu, że dalej pozostają oni silną i zgraną drużyną. Przestrzegam moich zawodników przed zbytnią pewnością siebie odnośnie losów tego meczu - mówi trener Śląska, Miodrag Rajković.

Mecz pomiędzy Śląskiem i Polpharmą odbędzie się w sobotę 28 stycznia w Hali Orbita. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Więcej o: