Koszykówka. Śląsk przegrał z AZS-em Kutno i stracił rozgrywającego

W pierwszym dniu turnieju o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego, drużyna Śląska nie tylko przegrała z AZS-em Polfarmex Kutno 73:79, ale także na przynajmniej kilka dni straciła swojego pierwszego rozgrywającego Marcina Fliegera.
28-latek, który w nadchodzącym sezonie ma kierować grą Śląska, doznał poważnie wyglądającego urazu barku już w pierwszych minutach spotkania, po tym jak zderzył się ze stawiającym zasłonę Jakubem Dłuskim. Flieger niemal natychmiast zszedł z parkietu, i został odwieziony do szpitala.

- Zdjęcie rentgenowskie nie wykazało na szczęście żadnych uszkodzeń w tkance kostnej. Prawdopodobne jest więc silne stłuczenie i kilka dni przerwy. Jutro lub pojutrze przeprowadzimy jednak dodatkowe badanie rezonansem magnetycznym tak, aby wykluczyć prawdopodobieństwo poważnej kontuzji - tłumaczy Marcin Janusiak, fizjoterapeuta Śląska.

Bez Marcina Fliegera, ciężar rozgrywania spadł na dwójkę Tomasz Ochońko - Norbert Kulon. Gra wrocławian nie układała się najlepiej, gdyż Śląskowi zdobywanie punktów przychodziło z wielkim trudem. Paweł Kikowski, który w ostatnich sparingach był motorem napędowym wrocławskiej ofensywy tym razem miał skuteczność z gry na poziomie 28 procent. Mimo to podopieczni Tomasza Jankowskiego prowadzili przez niemal większość spotkania.

Gdy na początku czwartej części gry Śląsk wypracował sobie siedem oczek przewagi, wydawało się, że AZS-owi ciężko będzie dogonić gospodarzy. Stało się jednak inaczej, a spora w tym zasługa dwójki graczy podkoszowych z Kutna - Jakuba Dłuskiego (14 punktów i sześć zbiórek) i Wojciecha Glabasa (15 punktów i 10 zbiórek).

Bohaterem spotkania został jednak inny zawodnik AZS-u - Krzysztof Jakóbczyk. Wychowanek Śląska w ostatniej kwarcie rzucił 10 ze swoich 21 punktów - był bardzo skuteczny w kontraatakach i perfekcyjnie wykonywał rzuty wolne (9/9).

Po nienajlepszym początku turnieju o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego, w sobotę o godzinie 19 wrocławianie będą mieli okazję do rehabilitacji w meczu ze Spójnią Stargard Szczeciński, która w swoim pierwszym starciu także doznała porażki - z MKS Dąbrowa Górnicza 58:77.

WKS Śląsk Wrocław - AZS Polfarmex Kutno 73:79 (15:12, 25:28, 13:11, 20:28)

Punkty dla Śląska: Mroczek-Truskowski 14 (1), N. Kulon 13 (2), Kikowski 13 (1), Sulima 12, Hyży 8, Prostak 4, Bochenkiewicz 3, Diduszko 2, Ochońko 2, Hajnsz 2, Flieger.

Punkty dla AZS-u: Jakóbczyk 21 (2), Glabas 15 (3), Dłuski 14, Rduch 7, Kwiatkowski 6, Bręk 6, Szwed 4, Małecki 4, Mazur 2.