Radek Hyży Show: Koszykarze Śląska pokonali UMKS Kielce [DUŻO ZDJĘĆ]

Koszykarze Śląska Wrocław pokonali przed własną publicznością UMKS Kielce 78:62. Świetne spotkanie rozegrał Radosław Hyży, który zdobył 20 punktów i zebrał dziewięć piłek.
Śląsk wygrał zgodnie z oczekiwaniami. Wrocławianie są liderem I ligi, a UMKS Kielce jest jedną z najsłabszych drużyn w stawce. Różnica w poziomie gry prezentowanym przez oba zespoły zaczęła jednak się uwidaczniać dopiero w końcówce pierwszej kwarty. Wcześniej na parkiecie kibice na boisku oglądali wymianę ciosów, a gra toczyła się punkt za punkt.

Drugą kwartę Śląsk rozpoczął z siedmiopunktową przewagą, ale dzięki skutecznej grze w ataku w dziesięć minut urosła ona do 16 "oczek". O trzeciej części meczu podopieczni Tomasza Jankowskiego będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. To była jedna ze słabych kwart 17-krotnych mistrzów Polski w tym sezonie. Co prawda rozpoczęli ją od prowadzenia 8:2, ale później grali bardzo nieporadnie i przez sześć minut nie potrafili trafić do kosza rywali. Tę odsłonę UMKS wygrał 14:8.

W ostatniej kwarcie wszystko wróciło już do normy. Goście popełnili w niej aż sześć strat, po których Śląsk wyprowadzał szybkie skuteczne ataki. Dobre zawody kontynuował Radosław Hyży, który pod koszem był nie do zatrzymania. W całym meczu doświadczony silny skrzydłowy WKS-u zdobył 20 punktów i miał dziewięć zbiórek. Hyży wyrównał tym samym swój strzelecki rekord sezonu, z siódmej kolejki, z meczu z Sokołem Łańcut.

W sobotę we wrocławskiej drużynie zadebiutował Michał Gabiński, który jest wypożyczony do końca sezonu z Turowa Zgorzelec. 25-letni podkoszowy pokazał, że będzie dużym wzmocnieniem. Zagrał 18 minut, rzucił sześć punktów i miał aż 11 zbiórek.

Dla Śląska była to dziewiąta ligowa wygrana z rzędu.

Śląsk Wrocław - UMKS Kielce 78:62 (28:11, 22:13, 8:14, 20:14)

Śląsk: Hyży 20, Sulima 13, Flieger 12, Kikowski 11, Ochońko 8, Gabiński 6, Prostak 5, Diduszko 2, Mroczek-Truskowski 1, N. Kulon 0

UMKS: Miernik 16, Król 14, Wróbel 12, Fąfara 6, Kamecki 4, Jaworski 4, Osiakowski 3, Bacik 0, Kijanowski 0, Busz 0