Wrocław jeszcze bardziej koszykarski? "Turów Wrocław" już gra w lidze VTB

Do zabawnej sytuacji doszło przed meczem Kalevu Tallin z Turowem Zgorzelec w europejskiej lidze VTB, w której rywalizują czołowe zespołu Europy Wschodniej. Zdaniem organizatorów tego spotkania do stolicy Estonii przyjechała drużyna z Wrocławia.
"Kalev Tallin/Cromo vs. Wroclaw Turow" - taki wielki banner zawisł tydzień temu przed wejściem do hali Saku Surhall w Tallinie. O całej sprawie byłoby pewnie cicho, gdyby nie chorwacki skrzydłowy Turowa Ivan Opacak, który zrobił zdjęcie banneru reklamującego spotkanie i zamieścił go na swoim koncie na Twitterze.

To nie pierwsza pomyłka z Turowem w roli głównej. Na oficjalnej stronie ligi VTB czytamy, że sześć z dziesięciu dotychczasowych meczów w roli gospodarza podopieczni Miodraga Rajkovicia rozegrali w Hali Ludowej we Wrocławiu, co mija się z prawdą. Zgorzelczanie w stolicy Dolnego Śląska grali bowiem w tych rozgrywkach dwukrotnie - z Khimki Moskwa i UNIKS-em Kazań, a pozostałe spotkania, w których byli gospodarzami, rozegrali w hali przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.

Dziś Turów zmierzy się na wyjeździe z Khimki i jeśli dać wiarę "geografom" z ligi VTB, mecz odbędzie się Moskwie. Początek o godz. 19.30.