Paweł Bochenkiewicz ze Śląska jak Blake Griffin? [WIDEO]

- Nie stylizuję się na Blake'a Griffina, to przypadek - mówi Paweł Bochenkiewicz. Środkowego Śląska Wrocław ze skrzydłowym Los Angeles Clippers łączą nie tylko charakterystyczne białe rękawy, w których występuje od niedawna, ale także zamiłowanie do efektownych wsadów.
Paweł Bochenkiewicz zagrał w sobotę jeden z najlepszych meczów w sezonie. Wychowanek Śląska tym razem dostał więcej minut na parkiecie, bo kontuzjowany jest podstawowy środkowy zespołu - Krzysztof Sulima. Popularny "Bochen" w 19 minut rzucił co prawda tylko siedem punktów, ale wykonał świetną robotę w defensywie - miał aż sześć przechwytów i cztery zbiórki.

- Trochę brakuje mi jeszcze ogrania z racji tego, że "Sulik" zabiera mi minuty, ale kiedy dostaję szansę od trenera, staram się ją wykorzystać jak najlepiej. Wiadomo, nie zawsze wychodzi, ale taka jest koszykówka - mówi w rozmowie z portalem sportowefakty.pl Paweł Bochenkiewicz, który w tym sezonie spędza na ligowych boiskach średnio niespełna dziewięć minut.

Mecz ze Startem był drugim najdłuższym występem Bochenkiewicza w obecnych rozgrywkach. Na początku stycznia "Bochen" zaliczył najdłuższy ligowy występ - zagrał blisko 24 minuty z Astorią Bydgoszcz. Był wówczas blisko double-double - spotkanie zakończył z dziewięcioma punktami i taką samą liczbą zbiórek.

Jak zauważa portal sportowefakty.pl Bochenkiewicz słynie z tego, że lubi w efektowny sposób kończyć akcje w ataku. Próbkę tego typu zagrania wychowanek WKS-u dał w końcówce trzeciej kwarty ostatniego pojedynku. 24-latek efektowną akcję zresztą sam zainicjował, bo najpierw zaliczył przechwyt i zagrał piłkę do Pawła Kikowskiego, który zaliczył asystę przy jego wsadzie.

W hali "Kosynierka" coraz częściej słychać porównania Bochenkiewicza - oczywiście przy zachowaniu wszelkich proporcji - do jednego z najlepszych "dunkerów" w NBA - Blake'a Griffina. Z silnym skrzydłowym Los Angeles Clippers środkowego Śląska łączą charakterystyczne białe rękawy, w których występuje od niedawna. - Nie stylizuję się na niego, to przypadek. Po prostu, dzięki temu moje dłonie są suche i mam lepszy chwyt - tłumaczy center wrocławskiej drużyny.

Poniżej próbka efektownych zagrań Bochenkiewicza... sprzed sześciu lat oraz najlepsze akcje Griffina. Widzicie podobieństwo?

10 najlepszych akcji Blake'a Griffina [WIDEO]Powietrzne akrobacje Pawła Bochenkiewicza [WIDEO]...a tak latał pod koszem Paweł Bochenkiewicz sześć lat temu [WIDEO]