Sport.pl

Turów oficjalnie potwierdza: Russell Robinson nowym rozgrywającym

W poniedziałek działacze Turowa Zgorzelec dopięli transfer Russella Robinsona. Amerykański rozgrywający do Zgorzelca przyleci dziś wieczorem, w momencie, gdy drużyna będzie w drodze do Kazachstanu na mecz z Astaną w lidze VTB.
O tym, że Turów chce zakontraktować Russella Robinsona, jako pierwszy poinformował portal wroclaw.sport.pl. Zgorzelczanie szukali rozgrywającego, bo kontuzjowany jest Vukasin Aleksić, jedyna nominalna "jedynka" w zespole.

- Russel pojawi się w Zgorzelcu dziś wieczorem, w momencie, gdy my będziemy już w drodze do Astany. Przez najbliższe dni będzie wraz z naszym trenerem od przygotowania fizycznego trenował w hali przy ul. Maratońskiej - mówi trener Turowa Miodrag Rajković.

Robinson ma 25 lat i 185 cm wzrostu. Jest absolwentem Kansas Jayhawks, uczelni, która wypuściła w świat tak świetnych koszykarzy jak Wilt Chamberlain i Paul Pierce. W 2008 roku zdobył mistrzostwo ligi akademickiej NCAA. Później kilkakrotnie starał się o angaż w NBA, miał już nawet podpisany kontrakt z Houston Rockets, a w 2010 roku występował w lidze letniej w barwach Indiany Pacers. Profesjonalną karierę rozpoczął jednak w Europie. Robinson grał ostatnio we włoskiej Pallacanestro Biella, gdzie rzucał średnio 12,6 punktów i miał 2,1 asysty. Wcześniej występował m.in. w hiszpańskim Joventudzie Badalona, tureckim Trabzonsporze i francuskim JSF Nanterre.

- Oczekuję, że Russell dzięki swojej dynamice wniesie dużo energii do naszego ataku oraz przede wszystkim sprawi, że będziemy grać jeszcze agresywniej w obronie - zapowiada szkoleniowiec Turowa.

Więcej o: