Robert Lewandowski wraca na stare śmieci

Amerykański środkowy Robert Lewandowski po czterech miesiącach gry w czeskim zespole BK Usti nad Labem wraca do Turowa Zgorzelec
Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>

Lewandowski został wypożyczony do BK Usti nad Labem pod koniec grudnia. Jego drużyna zajęła ostatnie - 13. miejsce w Mattoni NBL. Amerykański środkowy zagrał w 21 meczach, w których spędzał na parkiecie średnio 28 minut. W tym czasie rzucał 14 punktów i miał sześć zbiórek.

W Zgorzelcu czekają na tzw. list czystości zawodnika z czeskiej federacji. Wszystkie formalności związane z jego powrotem z wypożyczenia zostały dopełnione w terminie, czyli do wczoraj do godz. 16, ale zgodnie z przepisami FIBA federacje mają siedem dni na wystawianie tego dokumentu. Dopiero, kiedy wpłynie on do Polskiego Związku Koszykówki, Lewandowski będzie mógł ponownie zagrać w barwach Turowa.

Przypomnijmy, że mierzący 208 cm wzrostu Lewandowski w tym sezonie wystąpił tylko w sześciu meczach w barwach Turowa w Tauron Basket Lidze. Na boisku spędził łącznie niespełna 23 minuty, zdobył ledwie cztery punkty i zapisał na swoim koncie tyle samo zbiórek.

Zgorzelczanie są samodzielnym liderem TBL. W sobotę podejmą w Zgorzelcu Anwil Włocławek. Początek meczu o godz. 15.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>