Paweł Kikowski ze Śląska MVP sezonu w I lidze. Tomasz Jankowski najlepszym trenerem

Paweł Kikowski został wybrany najbardziej wartościowym graczem I ligi w rundzie zasadniczej. Popularny ?Kiko? znalazł się także w pierwszej piątce rozgrywek. Najlepszym trenerem został wybrany Tomasz Jankowski ze Śląska. Wyboru dokonali szkoleniowcy wszystkich klubów występujących na zapleczu ekstraklasy
O koszu poczytasz także na naszym Facebooku >>

Kikowski do Śląska trafił przed sezonem z Energi Czarnych Słupsk. Jego przejście do I ligi było transferowym hitem. Jeszcze niedawno grał bowiem w reprezentacji Polski, a ze Słoweńską Olimpią Lublana rywalizował w prestiżowych rozgrywkach Euroligi. Kikowski w Śląsku miał się odbudować i pomóc drużynie wywalczyć długo oczekiwany we Wrocławiu awans do ekstraklasy.

Wrocławski zespół zakończył pierwszą część sezonu na pierwszym miejscu, a Kikowski był jego czołowym strzelcem. Dla "Wojskowych" rzucał średnio 15,4 pkt na mecz i pod tym względem był czwartym najlepiej punktującym zawodnikiem ligi. Jego umiejętności doceniło aż 11 z 16 I-ligowych trenerów, wybierając go MVP sezonu zasadniczego. Dwa głosy otrzymał Marcel Wilczek (Wikana Start Lublin), a po jednym Jakub Dłuski (AZS Polfarmex Kutno), Mateusz Bierwagen (Astoria Bydgoszcz) i Łukasz Wilczek (Wikana Start Lublin).

- Początek sezonu nie był w moim wykonaniu najlepszy. W pierwszych meczach miałem problem z ustabilizowaniem formy i dobre występy przeplatałem słabszymi. Jednak im dalej w las, tym było lepiej. Ogólnie jestem zadowolony z mojego pobytu w Śląsku, ale na ostateczne podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Przed nami play-off i na tym musimy się skupić - mówi Kikowski.

Popularny "Kiko" trafił także do pierwszej piątki sezonu. Zadecydowało tak 12 z 16 szkoleniowców. Oprócz niego znaleźli się w niej Dawid Bręk (AZS Polfarmex Kutno), Michał Wołoszyn (MKS Dąbrowa Górnicza), Marcel Wilczek (Wikana Start Lublin) i Jakub Dłuski (AZS Polfarmex Kutno). W drugiej piątce sezonu zasadniczego znalazł się natomiast rozgrywający wrocławskiego zespołu - Marcin Flieger.

Najlepszym trenerem został z kolei wybrany Tomasz Jankowski, który poprowadził Śląsk do rekordowej serii 25 ligowych wygranych z rzędu. Opiekun wrocławskiej drużyny otrzymał blisko połowę głosów.

MVP sezonu zasadniczego:

Paweł Kikowski (Śląska Wrocław)

Pierwsza piątka sezonu zasadniczego:

Dawid Bręk (AZS Polfarmex Kutno), Paweł Kikowski (Śląsk Wrocław), Michał Wołoszyn (MKS Dąbrowa Górnicza), Marcel Wilczek (Wikana Start Lublin), Jakub Dłuski (AZS WSGK Polfarmex)

Druga piątka sezonu zasadniczego:

Łukasz Wilczek (Wikana Start Lublin), Marcin Flieger (Śląsk Wrocław), Mateusz Bierwagen (Astoria Bydgoszcz), Jacek Jarecki (SIDEn Toruń) - Adam Metelski (AZS Politechnika Poznań)

Najlepszy trener sezonu zasadniczego:

Tomasz Jankowski (Śląsk Wrocław)