Sport.pl

Szymon Szewczyk wzmocni Turów Zgorzelec? "To ciekawa opcja"

PRZEGLĄD PRASY. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" reprezentacyjny podkoszowy Szymon Szewczyk nie wykluczył przejścia do Turowa Zgorzelec.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Szewczyk występował ostatnio we włoskiej Umanie Reyer, gdzie rzucał średnio 12 punktów i miał sześć zbiórek. Zawodnik nie ukrywa, że po 11 latach gry za granicą z chęcią zagrałby w polskiej ekstraklasie. Jak przyznaje były podkoszowy m.in. Alby Berlin, Olimpii Lublana i Lokomotiwu Rostow, w grę wchodzą wyłącznie dwa kluby.

- Na hasło "powrót do ojczyzny" nie mówię nie. To wcale nie jest zły moment - przyznaje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" 31-letni zawodnik. - Ciekawą opcją nie jest tylko Stelmet, lecz także np. Turów, który gra w lidze VTB. To nie byłaby łatwa decyzja, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje. Myślę, że wyrobiłem sobie w Europie pewną renomę i ktoś się mną zainteresuje - dodaje.

Turów w zakończonym przed tygodniem sezonie sięgnął po piąty tytuł wicemistrza kraju. Mistrzem został Stelmet Zielona Góra, który pokonał zgorzelczan w finałowej serii 4:0. W przyszłym sezonie drużyna z Zielonej Góry zagra w Eurolidze. Turów natomiast drugi raz z rzędu przymierza się do występów w lidze VTB.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>

Więcej o: