Trener reprezentacji Polski odstrzelił Kuliga. Podkoszowy Turowa nie pojedzie na ME

Podkoszowy Turowa Zgorzelec Damian Kulig nie pojedzie na wrześniowe mistrzostwa Europy. W 13-osobowej kadrze, która weźmie udział w turnieju w Lublinie, będącym generalnym sprawdzianem przed EuroBasketem w Słowenii, znalazło się dwóch graczy zgorzeleckiego zespołu - Michał Chyliński i Łukasz Wiśniewski.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Po zwycięstwie nad Włochami 82:79 i wygraniu turnieju w Belgii trener Dirk Bauermann zdecydował, że na mecze towarzyskie w Lublinie pojedzie 13 zawodników. Na EuroBasket szkoleniowiec zabierze 12 graczy. W tym gronie zabrakło Tomasza Gielo z Liberty Flames, z amerykańskiej akademickiej ligi NCAA oraz Damiana Kuliga z Turowa. Kulig, który może występować jako silny skrzydłowy i środkowy, przegrał rywalizację z Marcinem Gortatem, Maciejem Lampe, Adamem Hrycaniukiem i Przemysławem Karnowskim. Tylko kontuzja któregoś ze wspomnianych graczy może sprawić, że podkoszowy wicemistrza Polski może znaleźć się w kadrze na wrześniowy EuroBasket w Słowenii.

- Tomasz Gielo i Damian Kulig nie pojadą na mecze do Lublina. Obaj pracowali na każdym treningu bardzo ciężko. Pokazali swoje znakomite umiejętności i zaangażowanie, ale na tym etapie przygotowań do EuroBasketu taka decyzja musiała zostać podjęta. Tomek ma ogromny talent i świetlaną przyszłość w drużynie narodowej przed sobą. Damian udowodnił, że jest jednym z najlepiej rzucających skrzydłowych w Polsce - powiedział Dirk Bauermann.

Do Lublina, gdzie w dniach 23-25 sierpnia Polacy zagrają z Ukrainą, Wielką Brytanią i Szwecją, pojedzie 13 zawodników: Michał Chyliński, Marcin Gortat, Adam Hrycaniuk, Michał Ignerski, Przemysław Karnowski, Thomas Kelati, Łukasz Koszarek, Maciej Lampe, Mateusz Ponitka, Krzysztof Szubarga, Adam Waczyński, Łukasz Wiśniewski i Przemysław Zamojski.