Koszykówka. Turów Zgorzelec drugi w turnieju Bielsko-Biała Cup 2013

Turów Zgorzelec zajął drugie miejsce w turnieju Bielsko-Biała Cup. W finale podopieczni Miodraga Rajkovicia przegrali z Rosą Radom 66:80.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Po drodze do finału Turów bez najmniejszych problemów rozprawił się z I-ligowcami: MOSiR-em Krosno (88:56) i MKS-em Dąbrowa Górnicza (85:64). W finale poprzeczka była zawieszona już dużo wyżej, bo rywalem zgorzelczan była dziesiąta drużyna Tauron Basket Ligi poprzedniego sezonu.

Rosa zaczęła spotkanie od mocnego uderzenia. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali pierwszą kwartę ośmioma punktami, a jeszcze przed przerwą wyszli na 16-punktowe prowadzenie, które w ostatniej kwarcie stopniało tylko o dwa oczka. Turów miał problemy z zatrzymaniem Korie Luciousa. Amerykański rozgrywający drużyny z Radomia rzucił 15 punktów, zebrał 7 piłek i miał 4 asysty. Najlepszym strzelcem Rosy był Jakub Dłoniak, który zdobył 18 punktów.

W barwach Turowa z dobrej strony zaprezentował się Denis Krestinin, który przebywa w klubie na miesięcznych testach. 19-letni Litwin z 14-punktami na koncie był najlepszym strzelcem zespołu.

W Bielsku-Białej jednak nie wynik był najważniejszy. To dopiero pierwszy etap przygotowań wicemistrzów Polski do Tauron Basket Ligi i europejskich rozgrywek Zjednoczonej Ligi VTB. Najbliższe mecze kontrolne podopieczni Miodraga Rajkovicia rozegrają 8 i 9 września. Zmierzą się wówczas z występującymi w niemieckiej Bundeslidze: BBC Medi Bayreuth oraz Brose Baskets Bamberg.

Rosa Radom - Turów Zgorzelec 80:66 (25:17, 23:15, 18:16, 14:18)

Rosa: Dłoniak 18, Lucious 15, Majewski 12, Łączyński 11, Archibeque 11, Jeszke 7, Adams 6, Kardaś 0, Zalewski 0

Turów: Krestinin 14, Taylor 12, Wiśniewski 10, Dylewicz 9, Jaramaz 8, Zigeranović 6, Kulig 5, Stelmach 2, Karolak 0, Bigus 0