Koszykówka. Kevin Thompson na testach w Śląsku

Kevin Thompson przejdzie w Śląsku kilkudniowe testy. We wrocławskiej drużynie ma zastąpić Zeka Marshalla, z którym klub rozwiązał wczoraj kontrakt.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Thompson ma 24 lata, mierzy 205 cm wzrostu i występuje na pozycji środkowego. Jest absolwentem uniwersytetu Morgan State. W poprzednim sezonie występował w słowackim Komarnie, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. W finale jego drużyna przegrała z Interem Bratysława, którego barw bronił Robert Skibniewski, obecny rozgrywający Śląska.

Thompson statystycznie należał do czołowych zawodników w lidze naszych południowych sąsiadów. W 44 meczach rzucał średnio 15 punktów i miał 11 zbiórek. W tym ostatnim elemencie nie miał sobie równych w całych rozgrywkach. Aż 27 razy zaliczył double-double.

Thompson przyleciał do Wrocławia w poniedziałek wieczorem, ale zdążył już odbyć dwa treningi z drużyną. Trener Milivoje Lazić będzie mu się przyglądał co najmniej przez kilka dni. Amerykanin weźmie także udział w turnieju "Brunatne Diamenty", który odbędzie się w najbliższy weekend w Zgorzelcu.

Thompson to drugi gracz, który przebywa w Śląsku na testach. Od soboty o angaż w beniaminku Tauron Basket Ligi stara się 25-letni chorwacki rozgrywający Franjo Bubalo.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>