Zwycięstwo WKK Wrocław na inaugurację 1. ligi ze Zniczem Basket Pruszków

W inauguracyjnym meczu na zapleczu ekstraklasy koszykarze WKK Wrocław pokonali Znicz Basket Pruszków 79:68.
Od zwycięstwa rozpoczęli koszykarze WKK Wrocław zmagania na zapleczu Tauron Basket Ligi. W miniony weekend podopieczni Pawła Turkiewicza pokonali drużynę Znicza Basket Pruszków 79:68, mimo że po pierwszej kwarcie opuszczali parkiet z dwupunktową stratą do rywali. Lepszą grę zawodnicy WKK zaprezentowali jednak już podczas drugiej kwarty i ostatecznie pokonali koszykarzy Znicza 79:68. Bardzo dobry mecz w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska rozegrał Łukasz Diduszko, który tego dnia zdobył 20 punktów. W zespole rywali najlepszy był Przemysław Lewandowski, który zanotował 17 oczek.

Za tydzień zawodnicy WKK Wrocław zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z AZS-em Politechnika Poznań.

WKK Wrocław - Znicz Basket Pruszków 79:68 (20:22, 26:17, 17:16, 16:13)

WKK: Diduszko 20, Grzeliński 14, Kolowca 10, Leńczuk 8, Niesobski 8, Bartosz Diduszko 6, Koelner 5, Szpyrka 4, Łopatka 2, Trojan 2, Bochenkiewicz 0.

Znicz: Lewandowski 17, Mieczkowski 14, Aleksandrowicz 12, Matuszewski 6, Wojtyński 6, Put 5, Kulikowski 4, Czosnowski 2, Malitka 2, Potraski 0o