Kasztelan Basketball Cup 2013. Najlepsi Izraelczycy, Śląsk Wrocław trzeci

Koszykarski Śląsk Wrocław zajął trzecie miejsce w turnieju Kasztelan Basketball Cup 2013 rozgrywanym we Włocławku. Zwyciężył izraelski zespół Bnei Herzliya
Właśnie z tą drużyną wrocławianie grali o awans do rundy finałowej. Pierwsze minuty w wykonaniu koszykarzy Śląska pozwalały wierzyć, że są w stanie pokonać 11. drużynę izraelskiej ligi, nawet bez Krzysztofa Sulimy i kontuzjowanych Diminique'a Johonsona oraz Marcina Kosińskiego. W pierwszej połowie szczególnie dobrze prezentowali się: Paweł Kikowski, Robert Skibniewski i Michał Gabiński. Cała trójka zdobyła 29 punktów, a wrocławianie po dwóch kwartach prowadzili 47:35. Problemy w ekipie Milivoje Lazicia pojawiły się wraz z rozpoczęcie trzeciej kwarty. Wrocławianie przegrali już aż 8:26. Ostatnia część spotkania była już bardziej wyrównana, ale to zawodnicy Bnei najpierw odrobili straty, a potem skutecznie utrzymywali prowadzenie do końca meczu. Śląsk ostatecznie przegrał z izraelskim zespołem 77:80.

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce wrocławianie spotkali się z koszykarzami Asseco Gdynia, którzy dzień wcześniej przegrali z Anwilem Włocławek 60:74. W spotkaniu zabrakło Roberta Skibniewskiego, który wybił palec. Zatem jedynym nominalnym rozgrywającym w Śląsku był testowany Franjo Bubalo. Do gry wrócił za to Krzysztof Sulima. Podopieczni Milivoje Lazicia spotkanie z Asseco rozpoczęli bardzo słabo, przegrywając po pierwszej połowie 28:33. Straty zaczęli odrabiać od pierwszych minut trzeciej kwarty. Skutecznością imponował przede wszystkim Paweł Kikowski, który w tej części meczu zdobył 17 punktów, czterokrotnie trafiając zza linii 6,75 m. Zespół zaczął też zdecydowanie lepiej prezentować się w defensywie. Dobre spotkanie rozegrał również testowany skrzydłowy Marcus Relphorde, który tego dnia zdobył 19 punktów. Ostatecznie Śląsk pokonał Asseco 71:56 i zajął trzecie miejsce w turnieju.

Zwycięzcą został Bnei Herzliya, który w finale pokonał Anwil Włocławek 75:69.

Ostatnim sprawdzianem koszykarzy Śląska będzie turniej Tauron Basket Cup z okazji 50-lecia mistrzostw Europy 1963 roku. Dwudniowa impreza odbędzie się 5 października w Hali Stulecia. Wrocławianie zmagania w turnieju rozpoczną od spotkania z PGE Turowem Zgorzelec. W drugim półfinale zmierzą się mistrz Polski Stelmet Zielona Góra i włoski EA7 Armani Mediolan.