Turów Zgorzelec przegrywa po zaciętym meczu z Anwilem Włocławek

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze Anwilu Włocławek. Podopieczni Miliji Bogicevicia pokonali w hicie kolejki Turów Zgorzelec 81:79.
O koszykówce poczytasz także na naszym Facebooku >>

Na dziesięć sekund przed końcem zgorzelczanie mogli odwrócić losy spotkania, ale rzut Nemanji Jaramaza zza linii 6,75 m zablokował Michał Sokołowski. Gospodarze zaliczyli zbiórkę, ale tym razem na obwodzie pomylił się J.P. Prince.

Wynik spotkania mógł być inny, gdyby nie fatalna postawa Turowa w trzeciej kwarcie, w której zgorzelczanie nie potrafili przebić się przez włocławską obronę, zdobywając ledwie dziewięć punktów. W pierwszej i drugiej części meczu podopieczni Miodraga Rajkovicia kontrolowali sytuację na parkiecie i trzymali rywali na kilkupunktowym dystansie. Anwil gonił i na początku ostatniej kwarty wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. W końcówce mecz toczył się na styku, a kluczowe okazały się trafienia Dusana Katnicia i Seida Hajricia.

Ten ostatni był najlepszym graczem na parkiecie. Do 17 punktów dołożył 11 zbiórek i dwie asysty. W ekipie Turowa po raz kolejny pierwszoplanową postacią był Damian Kulig. 26-letni podkoszowy rzucił 17 punktów, miał cztery zbiórki i dwie asysty.

Po trzech rozegranych meczach Anwil z kompletem sześciu punktów jest samodzielnym liderem Tauron Basket Ligi. Turów ma trzy "oczka" i jest piąty.

Kolejne ligowe spotkanie zgorzelczanie rozegrają 31 października ze Stabillem Jezioro Tarnobrzeg. Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę, w Pradze zmierzą się z CEZ Nymburk z ramach ligi VTB.

Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 79:81 (29:20, 19:23, 9:16, 22:22)

Turów: Kulig 17, Prince 15, Dylewicz 11, Wiśniewski 11, Zigeranović 6, Chyliński 5, Taylor 4, Karolak 0, Stelmach 0

Anwil: Hajrić 17, Clanton 13, Katnić 13, Graham 9, Mijatović 9, Dulkys 8, Sokołowski 6, Kostrzewski 6, Witliński 0