Turów zatopił Kotwicę i wskoczył na fotel lidera

Koszykarze Turowa łatwo wygrali w Kołobrzegu z Kotwicą 93:69 i awansowali na pozycję lidera Tauron Basket Ligi. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się rzucający zgorzeleckiej drużyny Łukasz Wiśniewski, który zdobył 21 punktów
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Wiśniewski w minionej kolejce zagrał świetne zawody przeciwko Polpharmie Starogard Gdański. Turów wygrał 86:64, rzucający wicemistrzów Polski rzucił 18 punktów i zaliczył dziewięć asyst. Z Kotwicą znów był najlepszym graczem swojej drużyny. Zapisał na swoim koncie 21 "oczek" i cztery asysty. Nie byłoby jednak wygranej w Kołobrzegu, gdyby nie zespołowa gra podopiecznych Miodraga Rajkovicia. Aż pięciu zawodników zdobyło dwucyfrową liczbę punktów.

Trzecia ligowa wygrana z rzędu przyszła zgorzeleckiej drużynie niezwykle łatwo. Kotwica miała problemy z trafianiem do kosza i po pierwszej kwarcie przegrywała 9:22. W kolejnych dwóch partiach obraz gry niewiele się zmienił, dalej to goście byli stroną, która dyktowała warunki. Po trafieniu Nemanji Jaramaza w końcówce trzeciej części Turów prowadził blisko 30 punktami (71:42). Mając rywali na widelcu, w ostatniej kwarcie trener Rajković dał szansę gry głębokim rezerwowym, m.in. Denisowi Krestininowi i Maciejowi Muskale. Drużyna Dariusza Szczubiała wygrała nieznacznie czwartą ćwiartkę 25:22, ale to było wszystko, na co było ją stać tego dnia.

W ekipie gospodarzy najlepiej punktował Jessie Sapp, który rzucił 19 punktów.

Kolejny mecz Turów rozegra już w poniedziałek. Czarno-zieloni w ramach ligi VTB podejmą na własnym parkiecie Enisey Krasnojarsk. Początek o godz. 19.

Kotwica Kołobrzeg - Turów Zgorzelec 69:93 (9:22, 17:19, 18:30, 25:22)

Kotwica: Sapp 19, Johnson 17, Arabas 12, Callahan 10, Parks 9, Złoty 2, Żołnierczuk 0, Wichniarz 0, Ciechociński 0, Djurić 0

Turów: Wiśniewski 21, Jaramaz 17, Dylewicz 13, Prince 12, Zigeranović 12, Kulig 8, Taylor 6, Barone 4, Muskała 0, Stelmach 0, Krestinin 0