Liga VTB. Efektowna wygrana Turowa Zgorzelec

Turów Zgorzelec pewnie pokonał Enisej Krasnojarsk 98:74 i wskoczył na szóste miejsce w grupie A
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Tylko początek spotkania stał na wyrównanym poziomie. Pierwsze punkty zdobył Filip Dylewicz, który już w czwartej sekundzie z impetem wpakował piłkę do kosza. Obie drużyny szły łeb w łeb do dziewiątej minuty. Różnicę zrobili Damian Kulig i J.P. Prince. To dzięki ich punktom w końcówce pierwszej kwarty Turów wyszedł na prowadzenie 27:21. W drugiej kwarcie gospodarze m.in. dzięki pewnie wykonywanym rzutom zza linii 6,75 m wypracowali sobie 17-punktową zaliczkę. Po zmianie stron podopieczni Miodraga Rajkovicia nie zwolnili tempa, ustawiając sobie spotkanie.

Enisej nie był w stanie nawiązać walki z wicemistrzami Polski. Ci zagrali bardzo skutecznie w ofensywie, trafiając połowę rzutów z gry. Zgorzelczanie zdominowali także grę na tablicach (41:30). W tym elemencie brylował Filip Dylewicz, który miał osiem zbiórek. Najlepszym zawodnikiem meczu był Damian Kulig, który rzucił 20 punktów i zebrał sześć piłek. Z bardzo dobrej strony pokazali się także dwaj amerykańscy gracze. Skrzydłowy J.P. Prince zdobył 19 "oczek", miał pięć zbiórek i tyle samo asyst. Rozgrywający Tony Taylor spotkanie zakończył z 18-punktami i pięcioma asystami. W zespole gości najlepiej punktował Christian Burns, którzy rzucił 14 punktów.

Dzięki wygranej Turów awansował na szóste miejsce w grupie A ligi VTB. Zgorzelczanie po pięciu rozegranych spotkaniach mają na koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki. Dziesięciozespołową tabelę zamyka Enisej, który do tej pory odniósł jedną wygraną. Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajmuje UNIKS Kazań.

Kolejne spotkanie w lidze VTB zgorzelczanie rozegrają 1 grudnia. Wówczas podejmą Lietuvos Rytas Wilno, czyli wicelidera grupy A.

Turów Zgorzelec - Enisej Krasnojarsk 98:74 (27:21, 29:18, 24:19, 18:16)

Turów: Kulig 20, Taylor 18, Prince 16, Wiśniewski 13, Zigeranović 11, Jaramaz 7, Dylewicz 7, Barone 4, Krestinin 2, Muskała 0, Stelmach 0

Enisej: Burns 14, Krivosheev 12, Renfroe 11, Fisher 9, Kikanović 7, Komarovskiy 6, Zaitcev 5, Nesterov 3, Zavoruev 3, Perović 2, Pavlov 2