El. ME koszykarzy. Polska wygrywa z Niemcami. Damian Kulig show

Podkoszowy PGE Turowa Zgorzelec był jednym z ojców zwycięstwa Polski nad reprezentacją Niemiec. Biało-czerwoni wygrali 88:76 i są bardzo blisko awansu do EuroBasketu
Wrocław.Sport.pl - jesteśmy także na Facebooku >>

To była druga wygrana Polaków z Niemcami w eliminacjach. Dzięki wygranej podopieczni Mike'a Taylora są liderem swojej grupy i jeżeli wygrają dwa ostatnie mecze z Luksemburgiem i Austrią to mogą być pewni awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Na korzyść biało-czerwonych przemawia fakt, że w obu spotkaniach będą gospodarzami.

Jednym z bohaterów środowego meczu z Niemcami był Damian Kulig, choć to nie on, a Mateusz Ponitka był najlepszym strzelcem naszej reprezentacji - 20 punktów. Podkoszowy Turowa spędził na parkiecie 22 minuty i ze świetnej strony pokazał się zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy seriami zdobywał punkty. W sumie Kulig zapisał na swoim koncie 16 "oczek", miał cztery zbiórki i dwa bloki.

Z dobrej strony pokazał się także inny Dolnoślązak - Robert Skibniewski. Rozgrywający Śląska Wrocław praktycznie przez całe spotkanie prowadził grę Polaków. W niespełna pół godziny rzucił osiem punktów i miał sześć asyst.

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają już w najbliższą niedzielę w Koszalinie, gdzie podejmą reprezentację Luksemburgu. Trzy dni później, w środę zmierzą się w Lubinie z Austrią.

Niemcy - Polska 76:88 (15:26, 26:17, 12:23, 23:22)

Niemcy: Schroeder 20, Theis 20, Benzing 19, Kleber 6, Schaffartzik 5, Harris 4, Tadda 2, Vargas 0, Staiger 0, Seiferth 0, Zirbes 0

Polska: Ponitka 19, Cel 16, Kulig 16, Hrycaniuk 15, Waczyński 12, Skibniewski 8, Zamojski 2, Szewczyk 0, Łączyński 0, Gielo 0