Koszykówka. Śląsk Wrocław zamyka skład. Lawrence Kinnard z kontraktem

Znany z występów w Treflu Sopot oraz Anwilu Włocławek amerykański silny skrzydłowy Lawrence Kinnard podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Tym samym 17-krotni mistrzowie Polski zakończyli budowę zespołu na przyszły sezon
Wrocław.Sport.pl - jesteśmy także na Facebooku >>

Kinnard jest doskonale znany kibicom basketu w Polsce. W naszej ekstraklasie spędził trzy sezony. Grał w niej w latach 2009-2012, najpierw w Treflu Sopot, gdzie spędził dwa sezony, a następnie w Anwilu Włocławek. Pod względem statystycznym najlepszy w jego wykonaniu był pierwszy sezon w PLK. Wówczas jako zawodnik Trefla wystąpił w 36 meczach, w których rzucał średnio 11,5 punktu i miał 7,6 zbiórki.

Po wyjeździe z Polski kontynuował karierę w cypryjskim Keravnos Strovolou, z którym rywalizował również na arenie międzynarodowej, w pucharze EuroChallenge. Jego ostatnim klubem był fiński Lapuan Korikobrat. W tamtejszej ekstraklasie zdobywał średnio 17 punktów, a do tego dokładał osiem zbiórek, dwa przechwyty i dwie asysty.

Jak podkreśla menedżer Śląska Maciej Szlachtowicz, atutem Kinnarda jest uniwersalność. - To uniwersalny skrzydłowy, który karierę rozpoczynał bardziej jako niski skrzydłowy, lecz od przynajmniej dwóch sezonów gra już praktycznie tylko jako "czwórka" - na tej pozycji ustawiał go już zresztą także ówczesny trener Trefla Sopot Karlis Muiznieks i na tej pozycji będziemy go głównie wykorzystywać my - zdradza.

Trener wrocławian Emil Rajković ma już wizję odnośnie do wykorzystania Kinnarda na boisku. - Mamy nadzieję, że Lawrence będzie właśnie tym zawodnikiem, który chociażby przez wzgląd na duże doświadczenie z gry w Europie będzie pasował do naszego systemu oraz że będzie skutecznie rozciągał strefę podkoszową przez swoją umiejętność rzutów za trzy punkty - podkreśla Macedończyk.

Kinnard przyleci do Wrocławia w poniedziałek i wtedy też rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Po raz pierwszy w akcji będzie go można zobaczyć podczas towarzyskiego turnieju w Wałbrzychu, który odbędzie się 29-31 września. Oprócz Śląska wezmą w nim udział PGE Turów Zgorzelec, Rosa Radom i Polfarmex Kutno.

Po zakontraktowaniu Kinnarda Śląsk ma już zamknięty skład na przyszły sezon. Wygląda on tak: Robert Skibniewski, Mantas Cesnauskis, Norbert Kulon, Roderick Trice, Maksym Kulon, Jakub Dłoniak, Murphy Burnatowski, Lawrence Kinnard, Michał Gabiński, Radosław Hyży, Aleksandar Mladenović, Robert Tomaszek.

Lawrence Kinnard w akcji [WIDEO]