Koszykówka. Osłabiony Śląsk przegrał z Treflem Sopot

W meczu otwarcia XIX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska Śląsk Wrocław przegrał z Treflem Sopot 59:75. Wrocławianie zagrają jutro w meczu o trzecie miejsce z AZS-em Koszalin
Trener Emil Rajković do Słupska zabrał całą kadrę, ale po raz kolejny nie mógł skorzystać ze wszystkich graczy. Znowu nie zagrali Mantas Cesnauskis i Roderick Trice. Ten pierwszy niespodziewanie doznał urazu łydki, a drugi dochodzi do pełni sił po kontuzji. Do gry wrócił natomiast Robert Tomaszek, który podobnie jak Trice miał ostatnio problemy z kolanem. Z Treflem zagrał jednak niecałe pięć minut. Równie krótkie epizody zaliczyli Jakub Dłoniak, który z powodu grypy żołądkowej nie trenował przez cały tydzień, a także Michał Gabiński, który ma zapalenie Achillesa.

Najlepszy w Śląsku był Aleksandar Mladenović, który bardzo dobrze radził sobie pod koszem, rzucił 17 punktów i miał 12 zbiórek. Serbskiemu środkowemu zabrakło jednak wsparcia ze strony kolegów, zwłaszcza w ataku. Poza nim tylko Lawrence Kinnard zdobył więcej niż 10 punktów.

Pierwszy występ w Śląsku zaliczył przebywający od poniedziałku na testach Denis Ikovlev. Ukraiński skrzydłowy spędził na parkiecie ponad 20 minut, rzucił 6 punktów i miał 4 zbiórki.

Trefl praktycznie cały mecz miał pod kontrolą i już w pierwszej połowie prowadził 17 punktami. Śląsk co prawda w trzeciej kwarcie odrobił straty, ale zespół Sopotu zbudował nową, kilkunastopunktową przewagę i nie oddał jej do końca spotkania.

W drużynie z Trójmiasta z dobrej strony pokazał się Litwin Sarunas Vasiliauskas, który zapisał na swoim koncie 17 punktów i 3 asysty.

W drugim meczu Energa Czarni Słupsk wygrała z AZS-em Koszalin 72:69. Gospodarze turnieju zagrają w niedzielę w finale z Treflem (początek o godz. 17). W meczu o trzecie miejsce Śląsk zmierzy się z AZS-em (początek o godz. 14:30).

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 59:75 (17:28, 17:10, 10:17, 15:20)

Śląsk: Mladenović 17, Kinnard 13, Burnatowski 8, Skibniewski 8, Hyży 7, Ikovlev 6, Dłoniak 0, N. Kulon 0, Gabiński 0

Trefl: Vasiliauskas 17, Michalak 13, Kemp 13, Bendzius 10, Stefański 7, Painter 6, Leończyk 4, Włodarczyk 3, Kulka 2, Sikora 0