Koszykówka. Turów Zgorzelec liderem Tauron Basket Ligi

Aż 25 strat nie przeszkodziło Turowowi Zgorzelec w odniesieniu piątego zwycięstwa w sezonie. Mistrz Polski pokonał Rosę Radom 78:59 i z kompletem punktów prowadzi w TBL.
Wrocław.Sport.pl - jesteśmy także na Facebooku >>

Turów rozpoczął nie najlepiej i bardzo powoli łapał odpowiedni rytm. Jeszcze w trzeciej kwarcie zgorzelczanie przegrywali siedmioma punktami i pierwsza przegrana w sezonie wisiała w powietrzu. Gospodarze zaczęli jednak ciężej pracować w obronie i na tablicach, czego konsekwencją była gra, w której czują się najlepiej - oparta na szybkich atakach, które kończyli łatwymi punktami.

O zwycięstwie Turowa zadecydowała świetna gra w czwartej kwarcie, którą wygrał aż 23:6. Podopieczni Miodraga Rajkovicia rozpoczęli ją w imponującym stylu, zdobywając 14 punktów z rzędu. Rosa długo nie potrafiła odpowiedzieć, a pierwsze punkty w tej części zdobyła dopiero na trzy minuty przed jej końcem. Wtedy było już za późno na odrabianie strat.

- Turów pokazał, dlaczego jest mistrzem. Wystarczyło kilka minut czwartej kwarty, żeby udowodnili, jak silnym zespołem jest nasz przeciwnik. Nie wykorzystaliśmy tego, że Turów grał słabiej przez 16 minut - powiedział po meczu trener radomian Wojciech Kamiński.

Bohaterem Turowa był Tony Taylor, który rozegrał jeden z lepszych meczów, odkąd przed rokiem trafił do Zgorzelca. Amerykański rozgrywający rzucił 20 punktów, z czego 10 w ostatniej ćwiartce. Do tego dołożył 5 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty. Z dobrej strony zaprezentował się także duet polskich graczy Michał Chyliński i Damian Kulig, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 16 "oczek".

Dzięki wygranej Turów ponownie zasiadł na fotelu lidera TBL. Po pięciu kolejkach zgorzelczanie mają bilans 5-0, taki sam jak drugi w stawce Śląsk, który wyprzedzają dzięki małym punktom.

Turów Zgorzelec - Rosa Radom 78:59 (13:18, 26:20, 16:15, 23:6)

Turów: Taylor 20, Chyliński 17, Kulig 16, Moldoveanu 8, Zigeranovic 6, Dylewicz 3, Jaramaz 3, Wright 3, Collins 2, Karolak 0, Gospodarek 0

Rosa: Turek 13, Gibson 9, Majewski 9, Sokołowski 9, Witka 6, Łączyński 6, Mirković 5, Adams 2, Jeszke 0, Zalewski 0, Szymkiewicz 0