Koszykówka. Dwunaste z rzędu zwycięstwo Turowa Zgorzelec

Mistrzowie Polski pozostają niepokonani w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Tym razem okazali się lepsi od Asseco Gdynia, zwyciężając 101:85.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Tym razem trener Miodrag Rajković dał nieco odpocząć podstawowym graczom. Tony Taylor, Michał Chyliński i Mardy Collins dostali nieco mniej minut. Chyliński spędził na parkiecie 14 minut, ale i tak był jednym z najlepszych graczy swojej drużyny - rzucił 15 punktów, trafiając aż pięć trójek.

Turów rozpoczął nie najlepiej i po kilku minutach przegrywał z Asseco pięcioma punktami. W pojedynkę za odrabianie strat zabrał się Damian Kulig. Reprezentant Polski w niecałe dwie minuty rzucił siedem punktów i gospodarze prowadzili 23:21. Swój rytm mistrzowie Polski złapali dopiero w drugiej kwarcie, w której zaczęli "odjeżdżać" rywalom. Przed ostatnią ćwiartką przewaga zgorzelczan wynosiła 21 punktów i wiadomo było, że nic złego im się już nie stanie.

- Turów potwierdził formę z Euroligi i pozostałych spotkań ekstraklasy. Jeszcze raz udowodnili, dlaczego są numerem jeden w naszej lidze. Myślę, że graliśmy dobrze w pierwszej kwarcie, ale później nasi młodzi gracze mieli problemy z odnalezieniem się przeciwko tak silnemu rywalowi, ale to dla nas cenna i wartościowa lekcja - powiedział po meczu David Dedek, trener Asseco.

W podobnym tonie o Turowie wypowiadał się Przemysław Frasunkiewicz, kapitan zespołu z Gdyni: - Turów to jest obecnie najlepsza drużyna w kraju i wcale nie chodzi o bilans zwycięstw. Chodzi o to, w jakim stylu, w jaki sposób grają, jaką jakość gry prezentują i jakich zawodników oraz sztab szkoleniowy posiadają. W Eurolidze wyniki nie były może takie, jak niektórzy się spodziewali, ale tam zgorzelczanie też udowadniali swoją klasę i nie przynosili wstydu.

Turów z kompletem zwycięstw jest samodzielnym liderem Tauron Basket Ligi. Kolejny mecz zagra już 28 grudnia, a jego przeciwnikiem będą Wilki Morskie Szczecin.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 101:85 (23:21, 28:14, 27:22, 23:28)

Turów: Kulig 19, Wright 15, Chyliński 15, Collins 10, Jaramaz 10, Wiśniewski 9, Zigeranović 8, Moldoveanu 8, Taylor 2, Gospodarek 2, Karolak

Asseco: Galdikas 20, Walton 12, Frasunkiewicz 11, Matczak 10, Szczotka 8, Kowalczyk 7, Żołnierewicz 6, Radosavljević 5, Parzeński 4, Szymański 2