Tauron Basket Liga: Kolejna wygrana koszykarzy Śląska

W 13. kolejce TBL Śląsk Wrocław pokonał Anwil Włocławek 91:72
Doskonały początek meczu zanotowali gospodarze - po trafieniu Lawrence'a Kinnarda wygrywali 11:2. Ta przewaga w pewnym momencie wzrosła jednak aż do 14 punktów po akcji Roberta Tomaszka. Sytuację starał się zmieniać Chase Simon, ale to było za mało. Po trójce Mantasa Cesnauskisa Śląsk prowadził aż 28:13 po pierwszej kwarcie.

Druga część meczu była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale Anwil nie odrabiał strat. Co prawda w pewnym momencie włocławianie zbliżyli się na siedem punktów, ale pod koniec pierwszej połowy osiem punktów z rzędu rzucił Jakub Dłoniak i wrocławianie prowadzili 48:33.

Trzecia kwarta nie przyniosła większych zmian w obrazie gry - zespół trenera Emila Rajkovicia całkowicie przejął inicjatywę. Po akcji 2+1 Michała Gabińskiego Śląsk wygrywał już nawet 73:51.

Początek ostatniej części meczu należał jednak do zawodników trenera Predraga Krunicia. Anwil zaczął ją od niesamowitej serii 15:1 i po rzucie wolnym Deonty Vaughna przegrywał już tylko sześcioma punktami! Śląsk zdołał jednak opanować sytuację. Ważne punkty zdobywali Aleksandar Mladenović i Roderick Trice, a gospodarze wygrali ostatecznie 91:72.

Zwycięstwa gospodarzy nie byłoby bez świetnej postawy Jakuba Dłoniaka, który rzucił 24 punkty. Dobre spotkanie rozegrał też Aleksandar Mladenović - zdobył 14 punktów i siedem zbiórek. W ekipie Anwilu wyróżniał się Chase Simon, notując na swoim koncie aż 30 punktów