Koszykówka. Twierdza Wrocław wciąż niezdobyta

Śląsk Wrocław pokonał Trefl Sopot 95:81 i wciąż pozostaje niepokonany na własnym parkiecie. Dla wrocławian było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu u siebie tym sezonie
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Trefl do tej pory w tym sezonie lepiej radził sobie na wyjazdach (5-3), co potwierdził, przerywając świetną serię Turowa Zgorzelec, który był niepokonany przez 13 kolejnych spotkań. W hali Orbita nie mieli jednak powodu do zadowolenia. Śląsk wygrał pewnie, choć losy spotkania wyjaśniły się dopiero w jego drugiej części.

Kluczem do wygranej Śląska okazało się zatrzymanie dwójki najskuteczniejszych graczy Trefla - Michała Michalaka i Eimantasa Bendziusa - obaj zdobyli w sumie tylko 14 punktów. Spora w tym zasługa Denisa Ikovleva, który odpowiadał za krycie strzeleckiego duetu z Sopotu.

To jednak nie wszystko. Po wyrównanej pierwszej części spotkania Śląsk wyszedł na drugą połowę niezwykle zdeterminowany. Wrocławianie grali bardzo dobrze w obronie i rzadko mylili się w ataku. W tej części gry w końcu zaczęły im wpadać rzuty trzypunktowe, z czym mieli ogromny problem w pierwszej części. Kapitalną partię zagrał Vuk Radivojević, który w trzeciej kwarcie rzucił aż 15 punktów. Gospodarze wygrali ją 35:20 i w ostatnich dziesięciu minutach kontrolowali wynik. 19-punktowa strata Trefla była już nie do odrobienia.

Oprócz wspomnianego wcześniej Radovijevicia w Śląsku znów wyróżnił się Aleksandar Mladenović. Serbski środkowy zdobył 20 punktów i kolejny raz był najlepszym strzelcem swojego zespołu. Dla Trefla najlepiej punktowali Tautvydas Lydeka i Marcin Dutkiewicz - po 16 "oczek".

Dzięki wygranej Śląsk wskoczył na fotel lidera Tauron Basket Ligi, na którym pozostanie przynajmniej do sobotniego meczu Stelmetu Zielona Góra z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Szacunek dla weteranów

Przed meczem było oficjalnie i podniośle, gdyż Śląsk włączył się do akcji "Szacunek i wsparcie". Po prezentacji obu zespołów minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna i legenda koszykarskiego Śląska Maciej Zieliński wręczyli pamiątkowe koszulki weteranom wojennym i rodzinom żołnierzy, którzy zginęli podczas misji w Afganistanie. Kibice na trybunach zgotowali im kilkuminutową owację, a następnie cała hala odśpiewała hymn.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 95:81 (21:16, 20:21, 35:20, 19:24)

Śląsk: Mladenović 20, Radivojević 15, Dłoniak 15, Trice 11, Wiśniewski 10, Gabiński 7, Kinnard 7, Ikowlew 6, Skibniewski 2, Tomaszek 2, Kulon 0

Trefl: Lydeka 16, Dutkiewicz 16, Michalak 13, Vasiliauskas 13, Kulka 10, Leończyk 8, Bendzius 4, Kemp 1, Dzierżak 0, Włodarczyk 0