Tauron Basket Liga Kobiet: Ślęza gra w Toruniu z Energą

Dziś w Toruniu w meczu Tauron Basket Ligi Kobiet Energa podejmować będzie Ślęzę Wrocław.
Po porażkach w Gorzowie i Koninie zespół Ślęzy Wrocław wciąż nie może być stuprocentowo pewny udziału w play-off. Aby tak się stało, bez względu na wyniki meczów rozgrywanych przez inne kandydujące do czołowej ósemki drużyny, Ślęza musi wygrać choć jedno z pozostałych dwóch spotkań.

Dziś wrocławianki grają w Toruniu, gdzie jednak zdecydowanym faworytem będzie Energa - rywal z ścisłej czołówki rozgrywek TBLK.

W tym sezonie toruński klub rywalizował na dwóch frontach, w TBLK i po raz pierwszy w swej historii Eurolidze. W debiucie w tych elitarnych rozgrywkach Energa odniosła 3 zwycięstwa i doznała 11 porażek. Zdecydowanie lepiej torunianki spisują się w krajowej rywalizacji. Po 20 kolejkach Energa zajmuje 3. miejsce w tabeli z teoretycznymi jeszcze szansami na wyprzedzenie lepszego o 2 pkt zespołu bydgoskiego Artego.

Energa odniosła dotąd 15 zwycięstw i doznała 5 porażek. W swoim ostatnim meczu drużyna prowadzona przez Elmedina Omanica, po niezwykle emocjonującym meczu przegrała w Krakowie z Wisłą Can-Pack 70:66.

W pierwszym rozegranym w grudniu meczu środowych przeciwników Ślęza przegrała z Energą 57:75.

Początek meczu w Toruniu w środę o godz. 19.