Finały TBL. Turów Zgorzelec jednak w komplecie. Kara dla Mardy'ego Collinsa anulowana!

Amerykanin Mardy Collins z Turowa Zgorzelec jednak zagra w pierwszym finałowym meczu ze Stelmetem Zielona Góra. Komisja Ligi zadecydowała o anulowaniu dyskwalifikacji koszykarza na jedno spotkanie. Zmniejszono też wysokość kary finansowej do 1 tys. zł.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Przypomnijmy, że Collins został ukarany jednomeczową dyskwalifikacją i karą 2 tys. zł za uderzenie w twarz zawodnika Energi Czarnych Słupsk Jarosława Mokrosa podczas czwartego meczu półfinałowego. Sędziowie całego zajścia nie zauważyli, zarejestrowały je telewizyjne kamery i to na podstawie tego materiału Amerykanin został ukarany. Klub ze Zgorzelca odwołał się od tej decyzji.

Był to już drugi tego typu incydent z udziałem Collinsa. Pod koniec rundy zasadniczej byłego gracza, m.in. New York Knicks, zawieszono na trzy mecze i nałożono 7 tys. zł kary finansowej za uderzenie Przemysława Frasunkiewicza z Asseco Gdynia. Więcej o tym zajściu pisaliśmy TUTAJ .

Początek finałowego starcia Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra w najbliższy czwartek. Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane w Zgorzelcu. W czwartek mecz się rozpocznie o godz. 17.45, a w sobotę o godz. 20. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.