Magdalena Leciejewska zostaje w Ślęzie

Magdalena Leciejewska przedłużyła kontrakt ze Ślęzą Wrocław.
- Kiedy nadarzyła się okazja, żeby przedłużyć kontrakt, wyraziłam zgodę. Nowa wizja budowania zespołu, cele, atmosfera w klubie - to wszystko w dużej mierze przekonało mnie, żeby tu pozostać na kolejny sezon - powiedziała Leciejewska, która przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski przygotowującej się do mistrzostw Europy.

Leciejewska ma 191 cm wzrostu, gra na pozycji silnej skrzydłowej. Karierę rozpoczęła w 2005 roku w barwach Lotosu Gdynia. Później grała w Wiśle Kraków i CCC Polkowice. Od 2009 do 2013 roku w każdym sezonie zdobywała mistrzostwo Polski: po dwa z Lotosem i Wisłą oraz jedno z CCC. Do Wrocławia Leciejewska trafiła w trakcie poprzedniego sezonu.

- Magda to zawodniczka wielkiej klasy. Wróciła do koszykówki po perypetiach zdrowotnych i udowodniła, że nadal należy do najlepszych w kraju. Imponuje przygotowaniem fizycznym, walecznością i umiejętnościami technicznymi. Ma bardzo profesjonalne podejście do swoich obowiązków. Wiele klubów chciałoby ją mieć w swoim składzie, dlatego tym bardziej się cieszę, że zostaje z nami. Jestem przekonana, że Magda będzie ważną zawodniczką Ślęzy w przyszłym sezonie - mówi Katarzyna Ziobro-Franczak, prezes Ślęzy.

Oprócz Leciejewskiej w przyszłym sezonie w Ślęzie na pewno zagrają: Amerykanka Sharnee Zoll, Litwinka Egle Sulciute oraz Joanna Czarnecka, Dorota Mistygacz i Agnieszka Śnieżek.