Koszykówka. Michał Gabiński odchodzi ze Śląska Wrocław

Po blisko trzech latach spędzonych w Śląsku Wrocław Michał Gabiński przenosi się do Polfarmexu Kutno.
Gabiński w Śląsku grał przez trzy sezony. Z wrocławską drużyną wywalczył awans do ekstraklasy, zdobył Puchar Polski, a w poprzednim sezonie zajął z drużyną piąte miejsce. O ile jeszcze w pierwszym sezonie, po awansie Gabiński dostawał sporo minut na boisku (średnio 20), o tyle w minionym na parkiecie pojawiał się już rzadziej i odgrywał mniejszą rolę w zespole. W 33 meczach grał średnio 14 minut, rzucał 3,8 punktu i miał 2,8 zbiórki na mecz.

Kibice we Wrocławiu z pewnością zapamiętają świetny jego występ w finale Pucharu Polski z Turowem Zgorzelec, w sezonie 2013/2014. Gabiński praktycznie w pojedynkę przesądził wtedy o rywalizacji. Rzucił 21 punktów, miał sześć zbiórek i zgarnął tytuł MVP finału.

To kolejny gracz, który odchodzi ze Śląska. W poniedziałek kontrakt z Polskim Cukrem Toruń podpisał Łukasz Wiśniewski, który był kapitanem zespołu. Rozstanie z tą dwójką oznacza, że wrocławski klub musi teraz intensywnie rozglądać się na rynku za polskimi graczami. W kadrze musi być ich sześciu. Póki co umowy mają tylko Kamil Chanas oraz bracia Norbert i Maksym Kulonowie.

Więcej o: