Koszykówka. Robert Skibniewski zagra w Anwilu Włocławek

Były rozgrywający i kapitan Śląska Wrocław w przyszłym sezonie będzie występował w Anwilu Włocławek.
Poprzedni sezon nie był udany dla Skibniewskiego. Rozgrywający reprezentacji Polski w 20 meczach w Tauron Basket Lidze rzucał średnio 5,4 punktu i miał 3,6 asysty. Sezonu nie dokończył, bo w lutym Śląsk rozwiązał kontrakt ze swoim kapitanem, robiąc miejsce w składzie Łukaszowi Wiśniewskiemu. Popularny "Skiba" miał co prawda propozycje z PGE Turowa Zgorzelec i Anwilu Włocławek, ale ostatecznie z transferu nic nie wyszło i kilka ostatnich miesięcy spędził na bezrobociu.

Po sezonie Anwil zakontraktował na pozycję numer jeden Kamila Łączyńskiego, ale nie zrezygnował ze starań o Skibniewskiego. Wczoraj wychowanek Śląska podpisał dwuletni kontrakt z drużyną z Włocławka, w której barwach miał już okazję występować w sezonie 2010/2011. Wówczas w ekipie "Rottweilerów" rozegrał tylko dwa spotkania, by następnie przenieść się do Polpharmy Starogard Gdański, z którą sięgnął po Puchar Polski.

Skibniewski liczy, że w Anwilu uda mu się odbudować i wrócić do wysokiej formy, którą prezentował jeszcze podczas ubiegłorocznych eliminacji do mistrzostw Europy. - Jestem zły na swoje indywidualne wyniki w poprzednich rozgrywkach i dlatego tym chętniej przystałem na propozycję kontraktu we Włocławku, gdzie również poprzedni sezon był stracony. Teraz wszyscy mamy ten sam cel - odbudować się i udowodnić, że jeszcze na wiele nas stać. I od razu dodam, że od lutego nie próżnowałem. Trenowałem w WKK Wrocław pod okiem Tomasza Niedbalskiego i Bartosza Pasternaka, a także korzystałem z usług trenera personalnego Piotra Mielczarka - powiedział Skibniewski na oficjalnej stronie włocławskiego klubu.

W Anwilu będzie występował z numerem dziewięć na koszulce.