Koszykówka. Kapitalny Ikovlev poprowadził Śląsk do wygranej

Śląsk Wrocław pokonał po dogrywce AZS Koszalin 84:78. Świetne zawody rozegrał skrzydłowy Denis Ikovlev, który rzucił 33 punkty i był najlepszym strzelcem spotkania.
Ukrainiec ustanowił swój nowy rekord punktowy w Tauron Basket Lidze - zapisał na swoim koncie aż 33 "oczka", trafiając na świetnej, blisko 70-procentowej skuteczności. Oprócz tego miał pięć zbiórek i wymusił aż siedem fauli. To już kolejny świetny mecz Ikovleva, który po powrocie do Śląska w trakcie sezonu i odejściu Jarvisa Williamsa do Turcji, w ostatnich tygodniach wyrósł na lidera drużyny.

Mecz Śląska z AZS-em był bardzo wyrównany, obie drużyny co chwilę zmieniały się prowadzeniem, ale żadna z nich nie potrafiła zbudować większej przewagi. Po czterech kwartach na tablicy wyniku widniał remis po 75 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej "Akademicy" z Koszalina trafili tylko jeden rzut i mimo, że Śląsk także nie imponował skutecznością w tym fragmencie meczu, to trójki Michała Jankowskiego i Francisa Hana oraz trafienie Norberta Kulona, wystarczyły by wrocławianie cieszyli się z ósmej wygranej w sezonie.

W środę koszykarze Śląska rozegrają kolejny mecz. Tym razem podejmą na własnym parkiecie Rosę Radom, która zajmuje trzecie miejsce w TBL i walczy o jak najwyższe rozstawienie przed play-off. Wrocławianie zajmują 14. miejsce i już dawno stracili szanse na awans do fazy pucharowej. Zdarzyło im się to po raz drugi w historii dotychczasowych występów w ekstraklasie.

Początek meczu Śląsk - Rosa w hali Orbita o godz. 18.30.

Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 84:78 (20:17, 18:22, 21:20, 16:16, d. 9:3)

Śląsk: Ikovlev 33, Jankowski 17, Han 12, Jarmakowicz 11, N. Kulon 5, Kowalenko 4, Krakowczyk 2, Chanas 0, Jakubiak 0

AZS: Pechacek 26, Witliński 16, Mielczarek 10, Walton 8, Wadowski 5, Łukasiak 4, Dąbrowski 3, Nowakowski 3, Gliddon 3