Sport.pl

Sensacja w Jakuszycach: Kowalczyk i Bjoergen odpadły w ćwierćfinale!

Sensacyjny przebieg mają ćwierćfinałowe biegi sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Jakuszycach. Fawortyki Justyna Kowalczyk i Margit Bjoergen z zawodami pożegnały się już w ćwierćfinale
Po biegu ćwierćfinałowym odpadła z piątkowej rywalizacji Norweżka Marit Bjoergen, który w swoim ćwierćfinale była dopiero piąta. W tym samym biegu wystartowała też Justyna Kowalczyk - Polka zajęła trzecie miejsce i musiała czekać na zakończenie innych biegów, aby mieć pewność czy awansuje do pófinału.

Po minięciu mety Polak - mimo że była dopiero trzecia - bardzo się cieszyła. Byłam chyba zachwycona samym faktem, że pokonała swoją największą rywalkę Bjoergen, ale raczej nie spodziewała się, że trzecie miejsce nie da jej kwalifikacji do pófinału.

Po kilku minutach i kolejnym biegu ćwierćfinałowym okazało się, że Polka ma tak słaby czas, że na pewno nie awansuje do pófinału.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinałach startowało 30 najlepszych zawodniczek - rywalizujących w pięciu biegach. W każdym rywalizowało po sześć zawodniczek. Do pófinału awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z każdego biegu oraz dwie z najlepszymi czasami.

Więcej o: