Turów przegrał z Treflem w Sopocie: Remis w walce o finał

Nie udało się koszykarzom PGE Turowa Zgorzelec wywieźć z Sopotu dwóch wygranych. W drugim meczu półfinałów TBL Trefl wygrał z Turowem 77:71.
Jeszcze na nieco ponad minutę przed końcem spotkania zgorzelczanie mieli szanse wygrać z Treflem. Po celnych rzutach wolnych Davida Jacksona, przegrywali tylko pięcioma punktami. Jednak seria błędów w obronie i niewykorzystane sytuacje w ofensywie uniemożliwiły drugą wygraną w Sopocie.

Najlepszym graczem na parkiecie był Filip Dylewicz, którzy w samej tylko pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 13 punktów i trafił 3 rzuty z dystansu. Cały mecz zakończył z 25 punktami na koncie i 8 zbiórkami oraz pięcioma celnymi trójkami.

W Turowie dobrze grał Michał Chyliński, zdobywca 17 punktów. David Jackson dołożył ich 15, miał takkże 7 zbiórek. Kolejne dwa mecze pojedynku półfinałowego pomiędzy Turowem i Treflem odbędą się w Zgorzelcu. Pierwsze z tych dwóch spotkań zostanie rozegrane już w sobotę. Półfinały rozgrywane są do trzech zwycięstw.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 77:71

Kwarty: 14:16, 26:15, 18:24, 19:16

Stan rywalizacji play-off: 1:1

Trefl: Turek 8, Dylewicz 25 (5), Wiśniewski 7 (1), Koszarek 5 (1), Waczyński 17 (1) oraz Cummings 6, Stefański 0, Mallett 1, Kuzminskas 8

Turów; Kickert 3, Gustas 6, Gabiński 4, Jackson 15 (1), Chyliński 17 (4) oraz Kulig 8 (1), Cel 0, Mielczarek 6 (2), Wysocki 0, Lee 3 (1), Moore 7 (1), Lauderdale 2