Strzegom: Puchar Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

Rozegrano pierwszy konkurs, zaliczany do cyklu Pucharu Świata - CICO3*-W. - po ujeżdżeniu prowadzi Niemka Sandra Auffarth, na koniu Opgun Louvo z wynikiem 36,70 pkt.
Drugi jest Szwajcar Felix Vogg (38,10 pkt. karnych), ujeżdżający konia Mavericka McNamara'ę. Z kolei Japończyk Kenki Sato, na koniu Chippieh zajmuje trzecią lokatę.

Reprezentanci Niemiec - Andreas Dibowski i Frank Ostholt w tej stawce zajmują odpowiednio - 6 i 8 m-ce. Polacy: Paweł Spisak, Marcin Michałek i Paweł Warszawski, na razie poza pierwszą dziesiątką rozgrywek, Spisak zajmuje 14 , Michałek 16, a Warszawski 18 pozycję.

W sobotę zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej.

Natomiast w konkursie CIC2* zwyciężył reprezentant Niemiec Andreas Dibowski, drugą lokatę zajął Kamil Rajnert. Wyniki 48,50 pkt zapewnił zwycięstwo w tej kategorii złotemu olimpijczykowi Dibowskiemu na koniu Songline 2.

W konkursie CIC1* dwa pierwsze miejsca zajął Dirka Schrade. Objął on prowadzenie już po konkursie ujeżdżenia. Dobry wynik po próbie skoków i bezbłędny przejazd crossu pozwoliły mu utrzymać dwie pierwsze pozycje i ostatecznie z wynikiem, 53,70 zwyciężyć w CIC1*.