Piłkarskie Mistrzostwa Polski Bezdomnych: Wolontariusze mile widziani

Znajomość języka obcego, komunikatywność i życzliwość to cechy wolontariuszy, których pomoc będzie potrzebna podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych.
Wrocław, który jest gospodarzem turnieju, w dniach 13-15 lipca będzie gościć ponad 150 piłkarzy 16 drużyn z 13 krajów Europy i Azji, m.in. z Rosji, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Austrii, Finlandii, Luksemburgu i Kirgistanu.

-Potrzebujemy zwłaszcza wolontariuszy, którzy znają języki obce na tyle, aby mogli pomóc w komunikacji między piłkarzami a organizatorami. Może to być angielski, niemiecki, rosyjski lub inne - powiedział Maciej Gudra, organizator mistrzostw i kierownik noclegowni Brata Alberta Wrocław. Wolontariusze będą też przewodnikami gości między hotelami a miejscem rozgrywek, czyli Rynkiem. Chętni do pomocy w ugoszczeniu piłkarzy proszeni są o kontakt telefoniczny z Tomaszem Sułkiem na numer 71 717 34 25 lub mailowo na adres tsulek@poczta.fm.

Rozgrywki odbędą się we Wrocławiu po raz czwarty. Wśród czterech polskich drużyn znajdą się reprezentacje noclegowni Brata Alberta Wrocław, Przystani Życia Gostynin (tegoroczny mistrz Polski) i Drużyny Przyjaciół, czyli byłych piłkarzy mistrzostw Polski i świata. Podczas turnieju zagra również obecna reprezentacja Polski, która w październiku weźmie udział w Mistrzostwach Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej w Meksyku. Wszystkie mecze odbędą na Rynku na pl. Gołębim. Faza grupowa rozpocznie się w sobotę o godz.9, a faza pucharowa zostanie rozegrana w niedzielę. Zakończenie mistrzostw będzie miało miejsce około godz. 20.