TdP: Pół tysiąca kolarzy-amatorów pojechało dzisiaj w Jeleniej Górze

Na kilka godzin przed rozpoczęciem 69. Tour de Pologne, na trasie Jelenia Góra - Karpacz - Jelenia Góra odbył się Tour de Pologne Amatorów. Na starcie stanęło około 500 kolarzy. Najlepsi okazali się Magdalena Hałajczak i Piotr Sułek.
Punktualnie o godz. 9 wyruszył potężny peleton śmiałków, którzy chcieli zmierzyć się z podjazdem na słynny Orlinek i poczuć smak rywalizacji związany z największym wyścigiem kolarskim w Polsce - Tour de Pologne.

Trasa pierwszego z dwóch tegorocznych wyścigów Tour de Pologne Amatorów liczyła niespełna 40 km. Najszybszy zawodnik - Piotr Sułek pokonał ją w czasie 1 godziny 1 minuty i 16 sekund. Najlepszą kobietą okazała się Magdalena Hałajczak, która przejechała ją w 1 godzinę 8 minut i 28 sekund,

- Nie trenowałem na tej trasie, ale byłem w Karpaczu i przejechałem się po niej. Nie lubię płaskiego i wykorzystałem podjazd. Pod cały Orlinek goniłem Radka, który wystartował z wcześniejszego sektora, ale udało się wygrać. Postaram się również wystartować w Bukowinie Tatrzańskiej - powiedział na mecie zwycięzca Piotr Sułek.

W wyścigu wystartowało wielu byłych świetnych sportowców, polityków i celebrytów, a wśród nich m.in.: marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul, posłanka Iwona Guzowska oraz legenda polskiego kolarstwa Stanisław Szozda.

- Wystartowałam dziś trochę treningowo, ale było super. Startuję też w Skandia Maraton Lang Team, a ostatnio wystartowałam w półmaratonie Ironman. W Bukowinie również wystartuję i tam dam z siebie wszystko - powiedziała Iwona Guzowska.

- Było świetnie. Trochę gorąco, ale fantastyczna trasa - dodał Rafał Jurkowlaniec.

Drugi, ostatni etap Tour de Pologne Amatorów odbędzie się w najbliższą niedzielę w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wsiadaj na rower z Polska na Rowery!