Ukraina wygrała wrocławski turniej piłki nożnej bezdomnych

Ukraina wygrała w niedzielę turniej ulicznej piłki nożnej Wrocław Cup 2012. W finale Ukraińcy pokonali 5:2 Rosję, zeszłorocznego zwycięzcę imprezy.
To były już czwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ulicznej Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych we Wrocławiu. Zagrało w nich 16 drużyn i w sumie 198 piłkarzy reprezentacji m.in. Austrii, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Luksemburgu, Finlandii i Kirgistanu. W sumie zagrano aż 48 meczów.

Przy organizacji turnieju pomagało ponad 40 wolontariuszy.

- To jedyny turniej w Europie organizowany na tak dużą skalę, poza mistrzostwami świata- powiedział główny organizator imprezy, Maciej Gudra. - A dla chłopaków to spełnienie marzeń. Udział w mistrzostwach wzmacnia ich samoocenę.

Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Przystań Życia Gostyniń, aktualni mistrzowie Polski. natomiast drużyna Brat Albert Wrocław uplasował się na czwartym.

Nagrody indywidualne odebrali James Cook jako najlepszy bramkarz (Austria) a Ukrainiec Vadim Atamarenko zostal najlepszym zawodnikiem turnieju. Po raz pierwszy przyznano również wyróżnienie za "ducha walki", które trafiło do Węgrów. Wręczenie pucharów odbyło się w ogrodzie hotelu Radisson Blu we Wrocławiu.