PP: Górnik Wałbrzych wyeliminował spadkowicza z ekstraklasy!

Górnik Wałbrzych pokonał w 1/16 Pucharu Polski Łódzki KS 2:1 i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek.
Początek meczu bardzo dobrze ułożył się dla ŁKS-u, który prowadził od szóstej minuty po bramce Mateusza Stąporskiego. Później jednak bramki strzelali już tylko gospodarze. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Daniel Zinke. W 58. minucie o wyniku spotkania i tym samym losach awansu do 1/8 Pucharu Polski przesądził Dariusz Michalak.

Awans Górnika można potraktować w kategorii niespodzianki. Wałbrzyszanie na co dzień występują w II lidze, natomiast Łódzki KS jeszcze w poprzednim sezonie występował w ekstraklasie.

Górnik Wałbrzych, to trzecia dolnośląska drużyna, która zapewniła sobie awans do 1/8 Pucharu Polski. Wcześniej udział na tym etapie rozgrywek zapewnił sobie Śląsk Wrocław, który pokonał KS Polkowice 1:0 oraz Zagłębie Lubin, które wygrało z Wisłą Płock 4:2.

Szanse na awans do 1/8 PP ma jeszcze Miedź Legnica, która jutro, o godz. 14:30, podejmie na własnym stadionie ekstraklasową Polonię Warszawa.

Górnik Wałbrzych - ŁKS 2:1 (1:1).

Bramki: 0:1 - Stąporski (6.), 1:1 - Zinke (40.), 2:1 - D. Michalak (58.).

Górnik: Jaroszewski Ż - Orzech, Wojtarowicz, Łaski, D. Michalak - Radziemski (69. Zieliński), Morawski, G. Michalak, Sawicki (71. Matuszak) - Moszyk Ż, Zinke.

ŁKS: Wyparło - Gieraga, Borsukow Ż, Cyzio, Osiński - K. Kaczmarek (60. Więzik), Kuklis, Brud (69. Sarafiński), Sasin (79. Golański), P. Kaczmarek Ż - Stąporski Ż.