Kolarstwo górskie. Jelenia Góra stolicą MTB

W najbliższy weekend w Jeleniej Górze nie zabraknie ogromnych emocji związanych z kolarstwem górskim. W ramach Grand Prix MTB, po raz drugi z rzędu, Lang Team zorganizuje wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.
Na starcie zobaczymy najlepszych zawodników z Polski, siódmą zawodniczkę igrzysk w Londynie Aleksandrę Dawidowicz, mistrzynię Polski Paulę Gorycką oraz mistrza kraju Marka Konwę. Z powodu kontuzji w wyścigu nie wystąpi Maja Włoszczowska. Tym razem była mistrzyni świata i srebrna medalista olimpijska z Pekinu wcieli się w rolę kibica.

Niezwykle ważnym faktem jest kategoria wyścigu. W kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej ma on klasę 1, czyli najwyższą nie licząc Pucharów Świata. To z pewnością przyciągnie również zawodników z poza Polski.

Główne zawody w formacie olimpijskim XC, poprzedzi w piątek wieczorne ściganie, w niezwykle emocjonującej formule XCE. Na jeleniogórskim rynku zostaną przeprowadzone sprinty, po niebywale widowiskowej trasie, z przejazdem przez ratusz miasta. Wszystko na wyciągniecie ręki kibiców, którzy będą mogli z bliska zobaczyć rywalizację na ogromnych prędkościach. Najpierw zostaną rozegrane eliminacje, każdy z zawodników pojedzie jedną rundę na czas. Później czwórkami będą rywalizować o wejście do ścisłego finału.

Z kolei trasa niedzielnego, głównego wyścigu sygnowanego imieniem i nazwiskiem Mai Włoszczowskiej także jest trudna technicznie. Usytuowano ją na dwóch wzgórzach - Paulinum i Partyzantów. Na zawodników i zawodniczki czekają więc ciężkie podjazdy, a po nich, kręte zjazdy, najeżone korzeniami.

Wszystkich kibiców kolarstwa zapraszamy w piątek, 17 sierpnia, do Jeleniej Góry na Plac Ratuszowy. Rywalizacja w sprintach rozpocznie się o godzinie 17:30. W niedzielę, 19 sierpnia, od godz. 9:30 do 16:00 rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum.

W piątek wieczorne sprinty pokaże na żywo TVP Sport. Zawody będzie komentować Maja Włoszczowska.