Strzegom: Mistrzostwa Europy juniorów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego

Niemal 90 zawodników z 18 państw startuje w mistrzostwach Europy juniorów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, które rozgrywane są w Morawie pod Strzegomiem.
W zawodach startuje aż 12 pełnych ekip narodowych, łącznie 86 zawodników.

- Tak wysoka liczba zgłoszeń to rzadkość w historii mistrzostw Europy juniorów - mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów.

Najliczniejszą reprezentację wystawia Polska, która jako gospodarz imprezy ma prawo do zgłoszenia podwójnej liczby zawodników, aż 12 jeźdźców.

W czwartek i piątek zawodnicy zaprezentują się w pełnej gracji próbie ujeżdżenia. W sobotę rozegrana zostanie najbardziej emocjonująca część zawodów, próba terenowa. Na trasie stanie 25 przeszkód, niektóre z nich będą wieloczłonowe.

- Trasa crossu generalnie jest dość "do przodu", aby zachęcić do pozytywnej jazdy, ale jest na niej wiele zadań wymagających uwagi i dokładności - mówi Ronald Alexander, projektant trasy crossu.

Przejazdy zawodników "na żywo" będzie można śledzić nie tylko na hipodromie. Na stronie internetowej zawodów uruchomiona zostanie transmisja on-line. Cross live będzie można oglądać w sobotę od godz. 10.00. Zwycięzcę mistrzostw wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody. Impreza potrwa do 9 września.