Nagroda dla najmłodszej polskiej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie

Oliwia Jabłońska, srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w pływaniu, otrzymała 20 tys. złotych nagrody ufundowanej przez zarząd województwa. Nagrodę przekazał marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec
Oliwia Jabłońska ma 15 lat i została najmłodszą medalistką w polskiej ekipie paraolimpijskiej. Zdobyła srebrny medal wpływaniu na dystansie 100 m stylem motylkowym. Wystąpiła też w dwóch innych finałach: na dystansie 400 m stylem dowolnym zajęła 4. miejsce, a na 100 m stylem dowolnym była ósma.

Nasza medalistka jest zawodniczką Startu Wrocław i najmłodszą polską uczestniczką Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Ma na koncie wiele sportowych sukcesów. Jest sześciokrotną złotą medalistką mistrzostw świata juniorów w pływaniu w Ołomuńcu w 2010 roku, a w 2011 roku w Berlinie wywalczyła brąz w mistrzostwach Europy seniorów na 400 m stylem dowolnym.

Trener medalistki Wojciech Seidel, otrzymał 5 tys. zł. nagrody.