Charytatywna sztafeta "Biegnij po nadzieję": Grupa Ubezpieczeniowa Europa biegnie z pomocą

W niedzielę w ramach Hasco-Lek Wrocław Maratonu wystartuje sztafeta charytatywna "Biegnij po nadzieję". Celem jest zebranie pieniędzy na budowę Przylądka Nadziei we Wrocławiu - kliniki dla dzieci z chorobą nowotworową.
W sztafecie wezmą udział ludzie dobrej woli, chcący wesprzeć finansowo budowę nowego ośrodka dla chorych dzieci. Bieg z myślą o swoich podopiecznych organizuje prof. Alicja Chybicka, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Do biegu zgłosiło się aż 50 pracowników wrocławskiej Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa z Wrocławia, rozwijając jeden z obszarów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, jakim jest wspieranie lokalnej społeczności, włączyła się w pomoc dla małych pacjentów.

- Odzew przeszedł nasze oczekiwania. Do biegu zgłosiło się ponad 50 osób, a więc co piąty pracownik. Dzięki ich zaangażowaniu Europa wesprze finansowo budowę nowego ośrodka, w którym dzieci będą leczone w komfortowych warunkach. Pracownicy, którzy nie biegają na co dzień, a chcą wziąć udział w sztafecie, podjęli nawet treningi, aby dorównać kondycją zawodnikom bardziej zaprawionym w bojach - mówi Alicja Hamkało, rzecznik prasowy Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Tegoroczny, jubileuszowy, 30 Hasco-Lek Wrocław Maraton będzie rekordowy pod względem uczestników. Organizatorzy spodziewają się około pięciu tysięcy uczestników. Start imprezy o godzinie 9. tradycyjnie ze Stadionu Olimpijskiego. Święto biegania to nie tylko rywalizacja zawodowych biegaczy. Maratonowi towarzyszy bieg rodzinny Natur Kaps Mila Olimpijska. Dystans jest niewielki, bo tylko 1609 m..

Ci, którzy nie wezmą udziału w żadnym z biegów, będą mogli bawić się przez całą niedzielę na Stadionie Olimpijskim - dla dzieci przygotowane zostanie pełne atrakcji miasteczko, a dorośli mogą obejrzeć wystawę zabytkowych aut i sprzętu wojskowego. Dla uczestników zawodów przygotowano nagrody: 20 tys. zł za ustanowienie rekordu wrocławskich maratonów i 10 tys. zł za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Łączna pula nagród to ponad 122 tys. zł

Wszyscy maratończycy oraz uczestnicy Mili Olimpijskiej mogą też wygrać nagrody rzeczowe. Można wylosować m. in. Hyundaia i30, iPhony, kina domowe i aparaty fotograficzne. Główną nagrodą w loterii towarzyszącej Mili jest skuter. Każdy z zawodników maratonu i Mili otrzyma pakiet startowy, a w nim m. in. koszulkę. Szczegóły dotyczące zapisów na obie konkurencje można znaleźć na stronie www. wroclawmaraton.pl