Sport.pl

Mecz Brazylia - Japonia we Wrocławiu zobaczy cały świat, oprócz Polski

darluc, pap
14.09.2012 , aktualizacja: 14.09.2012 17:20
A A A
W październiku Brazylia zmierzy się we Wrocławiu z Japonią

W październiku Brazylia zmierzy się we Wrocławiu z Japonią (Fot. NIGEL RODDIS REUTERS)

Towarzyski mecz piłkarski Brazylia - Japonia, który odbędzie się 16 października we Wrocławiu, będzie transmitowany do 124 krajów świata, ale nie zostanie pokazany w żadnej polskiej telewizji.
Jak powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezes spółki Wrocław 2012 Robert Pietryszyn, jedna z telewizji wyraziła chęć przeprowadzenia transmisji, ale złożona oferta nie była korzystna.

Dodatkowo spotkanie ma się rozpocząć o godz. 14.10, dlatego władze Wrocławia obawiały się, że część kibiców, którzy chcieliby przyjść na stadion, zdecydowałaby się jednak obejrzeć go w telewizji. Dotychczas na mecz sprzedanych zostało ok. 5 tys. biletów.

W mieście mają nadzieję, że stadion będzie pełny, choć zdają sobie sprawę, że rynek jest nieprzewidywalny, czego dowodem jest ostatni mecz Polski z Mołdawią na wrocławskim Stadionie Miejskim. - Jeżeli tak bezprecedensowe wydarzenie, jak mecz najbardziej utytułowanej drużyny na świecie, jaką jest Brazylia nie zapełni stadionu, to znaczy, że nie ma u nas zainteresowania piłką nożną - twierdzi Pietryszyn.

W ramach promocji spotkania do wrocławskich szkół skierowany został specjalny list, w którym władze miasta zachęcają do przyjścia na mecz oferując bilety grupowe w okazyjnych cenach. - Wyjście na mecz miałoby zostać zorganizowane w ramach wycieczki szkolnej. Ta oferta była początkowo skierowana tylko to wrocławskich szkół, ale mamy bardzo wiele próśb o jej rozszerzenie na szkoły z całego regionu, a nawet na placówki z województw ościennych - powiedział wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki.

Placówkę, której największy procent uczniów zdecyduje się pójść na mecz, w ramach nagrody ma odwiedzić reprezentacja Brazylii. Dla szkół zarezerwowano w sumie 2,5 tys. biletów. Janicki zapowiedział także, że reprezentacja "Canarinios" przyjedzie do Wrocławia na tydzień przed meczem.

Koszt organizacji spotkania to ok. 1 mln euro, a na ogólnopolską promocję imprezy miasto przeznaczy ok. 200 tys. zł. Zyski z imprezy szacuje się na ok. 100 tys. euro.

Bilety na mecz Japonia - Brazylia można kupić na stronie www.kupbilet.pl oraz w punktach STS w całej Polsce, w stadionowych kasach przy ul. Oporowskiej i Królewieckiej, we Wrocławiu. Wejściówki kosztują: 49, 69, 89 i 199 zł.

Czytelnicy oburzeni: "Pewnie będzie w pay-per-view"

"za chwile sie okaze ze bedzie mozna wykupic ten mecz :) zobaczycie ze tak bedzie :)" - napisał na Facebooku Sport.pl  Michał. I nie tylko on.

"Śmiać się czy płakać? Tego jeszcze chyba nie było. U nas w kraju odbędzie się mecz, inne kraje transmitują, a my nie będziemy mieli transmisji? To za co tej telewizji płacić abonament? Kto tam rządzi? To skandal! Co innego, gdyby mecz odbywal się za granicą i trzeba było płacić jakieś ogromne sumy za transmisje. Ale u nas? Na miejscu? I tyle jest programów, co chwilę reklamują, że będziemy mieli telewizję cyfrową. Dla kogo? Po co? Komu to potrzebne. Nawet meczu nie można oglądać?" - oburza się palkota.

Zdarzają się też jednak czytelnicy, na których nie robi to wrażenia. Użytkownik trup napisał: "przecież 16 października Polska gra z Anglią. kogo wiec miałby obchodzić sparing Brazylii B z Japonią A? Japończyków, Brazylijczyków?".

Mateusz na Facebooku podsumowuje żartobliwie, odnosząc się do plotek, kto może pokazać mecz Polska - Anglia:

"TRWAM w nadziei, że jednak jakaś stacja pokaże mecz".

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 7
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • dziwny22

  Oceniono 58 razy 54

  Wszyscy Polacy dali miliardy na 4 stadiony na EURO w tym także ten we Wroclawiu i teraz jakaś firma zarządzająca w naszym imieniu naszym majątkiem mówi nam "walcie się". Powinnismy im kazać zaplacić 10 razy tyle za korzystanie z tego stadionu niz oni chcą od publicznej TV za transmisję. U nas wszystko jest chore, a ten przypadek jest tylko kolejnym przykladem dzikiego i dziwnego kraju.

 • godbac51

  Oceniono 55 razy 53

  Glupota Polskich urzedasow nie zna granic...

 • wukaesik1947

  Oceniono 34 razy 32

  Najpierw Janicki mów, że będzie bardzo zdziwiony, jak nie będzie kompletu, teraz Pietryszyn, mówi, że jak stadion się nie zapełni to będzie oznaczać, że nie ma u nas zainteresowania piłką nożną. Czy oni wiedzą, że nie każdy jest urzędasem? Czy oni wiedzą jak wygląda praca w normalnej firmie? Czy oni wiedzą, że większość osób interesujących się piłką we wtorki o 14:10 siedzi w pracy? Czy oni, podobnie jak pan Patalas, twierdzą, że się znają na piłce nożnej? Czy może po prostu poprzewracało im się w urzędniczych d.pach?

 • palkota

  Oceniono 34 razy 28

  Śmiać się czy płakać? Tego jeszcze chyba nie było. U nas w kraju odbędzie się mecz, inne kraje transmitują, a my nie będziemy mieli transmisji? To za co tej telewizji płacić abonament? Kto tam rządzi?
  To skandal! Co innego, gdyby mecz odbywal się za granicą i trzeba było płacić jakieś ogromne sumy za
  transmisje. Ale u nas? Na miejscu? I tyle jest programów, co chwilę reklamują, że będziemy mieli telewizję
  cyfrową. Dla kogo? Po co? Komu to potrzebne. Nawet meczu nie można oglądać?

 • pawel2571

  Oceniono 35 razy 27

  Transmisja spowodowałaby spadek frekwencji na stadionie. Ręcę opadają. Życzę organizatorom, żeby przyszło 5000 luda.

 • aa.6

  Oceniono 33 razy 25

  "- Jeżeli tak bezprecedensowe wydarzenie, jak mecz najbardziej utytułowanej drużyny na świecie, jaką jest Brazylia nie zapełni stadionu, to znaczy, że nie ma u nas zainteresowania piłką nożną - twierdzi Pietryszyn."

  Panie Piteryszyn jestem bardzo zainteresowany ale o 14.00 będę w pracy.
  Pan ma fajnie. Wybierze się Pan na mecz w godzinach pracy.

 • minusujcie_mnie_lemingi

  Oceniono 20 razy 20

  ja bym taki mecz zorganizował np. o trzeciej w nocy albo w Wigilię o osiemnastej. wtedy frekwencja na stadionie będzie na pewno większa niż o czternastej w dzień roboczy.

 • simonn2020

  Oceniono 34 razy 18

  "Jeżeli tak bezprecedensowe wydarzenie, jak mecz najbardziej utytułowanej drużyny na świecie, jaką jest Brazylia nie zapełni stadionu, to znaczy, że nie ma u nas zainteresowania piłką nożną - twierdzi Pietryszyn. "

  Brak mi słów ..

  Idąc tym jeśli wszyscy Polacy nie kupią meczów Polski w PPV co jest je****m skandalem to też powiesz że w Polsce nie ma zainteresowania najgorzej grającą Polską "reprezentacją" ? Bo nie damy Ci tłusty prosiaku zarobić ? Miejmy nadzieję że za kilka lat w Polsce będzie łatwiejszy dostęp do broni bo chętnie bym na nie których urządził polowanie ... Wystarczy że musiałem wynosić się z mojego kraju żeby wyżywić rodzinę to jeszcze jakiś spaślak będzie mi wmawiał co jest co .
  A Wy idźcie głosem GW i TVN i dalej rujnujcie ten kraj .. POpie***ny naród ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX